Jiné informace a zajímavosti z trhu

Pamatujte na filtry LPG 27 července 2017

Pamatujte na filtry LPG

Znečištěný filtr LPG nekvalitním palivem je jedním z nejběžnějších, ale zároveň nejvíce bagatelizovaný důvod potíží u vozů na plynový pohon.

ŠKODA zahajuje sériovou výrobu modelu KAROQ 27 července 2017

ŠKODA zahajuje sériovou výrobu modelu KAROQ

Nový model ŠKODA KAROQ sjel včera poprvé z výrobní linky v závodě v Kvasinách. První vozy kompletně nově vyvinuté sedmé modelové řady poputují k zákazníkům v říjnu.​

Parkování bez řidiče předvádějí Bosch a Daimler v reálných podmínkách 26 července 2017

Parkování bez řidiče předvádějí Bosch a Daimler v reálných podmínkách

Manuální parkování je nyní minulostí. V parkovací garáži muzea Mercedes-Benz ve Stuttgartu se díky firmám Bosch a Daimler automatizované parkování stalo skutečností. 

Zlevňují originální DPF filtry 24 července 2017

Zlevňují originální DPF filtry

V médiích proběhla informace, která někoho potěší a někoho rozesmutní. Značky koncernu Volkswagen, což znamená také Škoda, se přidávají ke kroku automobilek Ford, Citroën a Peugeot a v Česku snižují ceny DPF filtrů.  Nově ceny filtrů pro starší vozy začínají již okolo 13 tisíc Kč.

V Evropě mají automobily zůstávat za hranicemi měst, Asie sází na loterii a Indie na tříkolky 24 července 2017

V Evropě mají automobily zůstávat za hranicemi měst, Asie sází na loterii a Indie na tříkolky

V roce 2025 budou dopravní zácpy v evropských velkoměstech způsobovat náklady ve výši 208 miliard eur ročně. A možná budou dokonce ještě vyšší, protože do roku 2050 má více než 82 procent Evropanů žít ve městech.

Řešení Bosch pro městskou mobilitu 17 července 2017

Řešení Bosch pro městskou mobilitu

Od sdílení k parkování: řešení pro mobilitu bez stresu. Od ABS po robotické taxi: řešení pro mobilitu bez nehod  Od syntetických paliv k e-skútrům: řešení pro mobilitu bez emisí.

Zpomal, budeš rychlejší, tvrdí Ministerstvo dopravy 14 července 2017

Zpomal, budeš rychlejší, tvrdí Ministerstvo dopravy

Prázdninové měsíce jsou pro bezpečnost na silnicích nekritičtějším obdobím v roce. V dlouhodobém průměru zemře v červenci a srpnu při dopravních nehodách o třetinu více osob než v ostatních měsících roku. Nejčastější příčinou těchto nehod je nevěnování se řízení a nepřiměřená rychlost.

Budoucnost společnosti Bosch leží v chytrých městech 13 července 2017

Budoucnost společnosti Bosch leží v chytrých městech

Bosch se stává poskytovatelem služeb mobility pro městské konurbace. V budoucnu se společnost více zaměří na vývoj a poskytování řešení v propojených, chytrých městech. Do měst se vrací neustále větší množství lidí. Do roku 2050 bude v megaměstech bydlet více než 6 miliard lidí. Do té doby se městská doprava ztrojnásobí. 

Boj proti padělkům 3 července 2017

Boj proti padělkům

SKF nedávno dokončila soudní řízení proti prodejci padělaných ložisek v Řecku. Toto soudní řízení bylo zahájeno v roce 2009, a to po zabavení přibližně 15 tun padělaných ložisek SKF v rámci razie ve skladu prodejce v oblasti Piraeus. Ložiska o tržní hodnotě přibližně 1.000.000 eur nedávno řecký soudní systém oficiálně prohlásil za padělky a tato ložiska […]

Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním 3 července 2017

Valeo a Cisco přicházejí s chytrým parkováním

Společnosti Valeo a Cisco oznámily, že podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci na rozvoji strategických inovací v chytrých mobilních systémech. Cyber Valet Service, projekt plynoucí z jejich spolupráce byl odhalen na každoroční výstavě Viva Technology v Paříži.