Novinky z trhu aftermarketu

Pamatujte na filtry LPG 27 července 2017

Pamatujte na filtry LPG

Znečištěný filtr LPG nekvalitním palivem je jedním z nejběžnějších, ale zároveň nejvíce bagatelizovaný důvod potíží u vozů na plynový pohon.

Další novinky od Densa pro tepelné systémy 26 července 2017

Další novinky od Densa pro tepelné systémy

DENSO rozšířilo nabídku dílů chlazení a klimatizace o 62 nových referencí, které se dají použít mimo jiné ve vozech značek Audi, Fiat, Honda, Jeep, Mercedes, Opel, Porsche, Renault nebo Toyota.

Turtle Wax® získal ocenění Auto Express UK 26 července 2017

Turtle Wax® získal ocenění Auto Express UK

 V nedávném testu výrobků Auto Express UK vyhrál Turtle Wax jednu kategorii, a ve dvou dalších byl oceněn.

Bosch plánuje převzetí MTA - italského výrobce klimatizačních systémů 26 července 2017

Bosch plánuje převzetí MTA - italského výrobce klimatizačních systémů

Bosch  plánuje převzetí MTA Spa., italského výrobce vysoce účinných systémů topení, ventilace a klimatizace (HVAC = heating, ventilating and air-conditioning). Příslušná smlouva byla podepsána v italském Miláně 22. června 2017.

Tržby skupiny Valeo vzrostly o 16 % na 9,5 miliard eur 25 července 2017

Tržby skupiny Valeo vzrostly o 16 % na 9,5 miliard eur

Provozní zisk se zvýšil o 17 % na 754 milionů eur, což je 8,0 % tržeb. Čistý zisk vzrostl o 20 % na 506 milionů eur, 5,3 % tržeb. Objem nových zakázek tvořil 14,9 miliard euro bez Valeo Siemens eAutomotive, nárůst o 16 %. Objem nových zakázek v rámci Valeo Siemens eAutomotive tvořil 3 miliardy Eur.

Inter Cars rozšiřuje svou obchodní síť 25 července 2017

Inter Cars rozšiřuje svou obchodní síť

Inter Cars otevřela  svoji v pořadí již 26. a 27. pobočku v Chomutově a v Mostě. Pobočky v Chomutově i v Mostě disponují skladovou plochou přes 400 m2, na kterých je umístěno přes 17.000 ks zboží k okamžitému osobnímu odběru. Samozřejmostí je i závoz zboží až 4x denně přímo k zákazníkům.

MEYLE stále rozšiřuje sortiment axiálních kloubů MEYLE-HD 25 července 2017

MEYLE stále rozšiřuje sortiment axiálních kloubů MEYLE-HD

Vysoké namáhání a špatný stav vozovek mohou vést k předčasnému opotřebení kloubů řízení a tím pádem dochází ke citelnému zvětšení vůle v řízení. Firma MEYLE  rozšířila nabídku technicky optimalizovaných MEYLE-HD axiálních čepů jak pro dodávky, tak pro osobní auta. Celkový sortiment MEYLE-HD axiálních čepů pokrývá 74 milionů typů aut.

Praktická sada na demontáž filtrů od Mannu 24 července 2017

Praktická sada na demontáž filtrů od Mannu

MANN-FILTER nyní nabízí novou verzi svého praktického setu pro výměnu olejových filtrů. Přípravky, které byly dříve vyrobeny z hliníku, jsou nyní vyráběny z plastu, což usnadňuje jejich přepravu a lehčí manipulaci.

Zlevňují originální DPF filtry 24 července 2017

Zlevňují originální DPF filtry

V médiích proběhla informace, která někoho potěší a někoho rozesmutní. Značky koncernu Volkswagen, což znamená také Škoda, se přidávají ke kroku automobilek Ford, Citroën a Peugeot a v Česku snižují ceny DPF filtrů.  Nově ceny filtrů pro starší vozy začínají již okolo 13 tisíc Kč.

ELIT v Polsku dále posiluje 24 července 2017

ELIT v Polsku dále posiluje

ELIT PL otevřel v Polsku další pobočku. Tentokrát si významný distributor vybral polské město Wieluń.