Novinky

Novinky z trhu aftermarketu

OSRAM Night Breaker: Světlem proti tmě

Autožárovky OSRAM Night Breaker slaví desetileté výročí. V současné době je nejsilnější autožárovkou z této řady model Night Breaker Laser, který poskytuje oproti standardním žárovkám o 130 procent více světla.

Konec oslňování světly protijedoucích vozidel

Společnost Varroc Lighthing Systems otevřela novou high-tech laboratoř, jejíž součástí je i 50 metrů dlouhý světelný tunel vybavený mimořádně přesným goniometrem měřícím intenzitu světelných paprsků pod různými úhly. Mohou tak testovat inteligentní adaptivní světlomety, které samy dokáží rozpoznat protijedoucí vůz a budou schopny autonomně a plně bez zásahu řidiče upravit intenzitu světel.

Goodyear staví automatizovaný závod na výrobu pneumatik

Společnost Goodyear pokračuje v uplatňování svého obchodního modelu založeného na propojování. V polovině září oznámila záměr vybudovat v Lucembursku nový výrobní závod, který bude využívat nejmodernější výrobní proces, aby dokázal splnit rostoucí požadavky zákazníků a spotřebitelů na prémiové pneumatiky.

Nové brzdové čelisti Textar pro další značky vozidel

Nabídka firmy Textar pro aftermarket se rozšířila o brzdové čelisti pro nový Opel Karl a Smart Fortwo.

Kondenzátory chlazené kapalinou – efektivnější a úspornější

Systém klimatizace odebírá teplo z kabiny automobilu a vypouští ho ven. Jeho nejvíce zatíženou součástí je právě kondenzátor. Konstruktéři společnosti Valeo objevili způsob, jak zjednodušit jeho fungování, a zároveň snížit spotřebu paliva, kterou zapnutá klimatizace zvyšuje.

Nové brzdové kotouče Textar pro další značky vozidel

Nabídka firmy Textar pro aftermarket se rozšířila o brzdové kotouče pro nový Mercedes-Benz CLA Coupe, Volkswagen up a Ford Ka.

Nová elektrická bruska Mirka DEOS

Firma Servind doplnila svou nabídku o novou elektrickou brusku Mirka DEOS.

Filtr pevných částic na brzdy od firmy MANN + HUMMEL

Brzdění v městské dopravě vytváří podstatně více prachu než emise výfukových plynů. Více než 90 % tohoto prachu obsahuje velmi jemné částice, které mají negativní vliv na lidské zdraví. Firma MANN + HUMMEL proto navrhla filtr na bázi prachových částic, který podstatně snižuje množství částic, které vznikají při brzdění.