Informace a novinky z trhu pneumatik a pneuservisů

Celoroční pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 získaly více než 54 homologací 25 července 2017

Celoroční pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 získaly více než 54 homologací

Od prvního představení před necelými dvěma lety již celoroční pneumatiky Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 získaly více než 54 homologací pro 27 platforem deseti různých prvovýrobců. Jedná se např. o Audi, Citroën, Fiat, Ford, Opel, Renault, Seat, Škoda, Smart a Volkswagen.

Až začne pršet, hloubka dezénu rozhodne o vašem bezpečí 21 července 2017

Až začne pršet, hloubka dezénu rozhodne o vašem bezpečí

Akvaplaning při jízdě za mokra je častou příčinou dopravních nehod. Způsobuje ho intenzivní déšť, příliš rychlá jízda i nedostatečná hloubka dezénu, který nestíhá odvádět vodu zpod pneumatiky. Plášť v takovém případě ztrácí kontakt s vozovkou, auto nejede, ale začíná tzv. plavat. Už při zbytkové hloubce dezénu nižší než 3 mm se vodní sloupec tlačí mezi pneumatiku a vozovku a způsobuje výrazné prodloužení […]

Michelin radí dojíždět pláště 21 července 2017

Michelin radí dojíždět pláště

Nestává se často, aby vás výrobce pneumatik odrazoval od koupě nových plášťů. Ovšem Michelin to udělal s plnou vervou a rozhodností. Prý – dojíždějte pneu do povoleného minima, není se čeho obávat.

SealTech jako řešení pro prodloužení provozuschopnosti vozidla po defektu 20 července 2017

SealTech jako řešení pro prodloužení provozuschopnosti vozidla po defektu

Společnost Goodyear oznamuje, že její několikrát oceněné vysoce výkonné pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3, vybavené nejnovější technologií značky Goodyear – SealTech, schválila automobilka Volkswagen jako originální výbavu svého nového modelu Arteon.

Zpráva o trvalé udržitelnosti 2016 od Bridgestone 20 července 2017

Zpráva o trvalé udržitelnosti 2016 od Bridgestone

Zpráva pojednává o rozsáhlých globálních aktivitách koncernu Bridgestone v oblasti sociální odpovědnosti (CSR), v rámci programu „Our Way to Serve“ (Náš způsob služby), a přináší přehledy, základní informace o spuštění programu a popisy tří prioritních oblastí: mobilita, lidé a životní prostředí, jakož i zásady managementu.

Pneumatika Bridgestone DriveGuard sbírá ocenění 20 července 2017

Pneumatika Bridgestone DriveGuard sbírá ocenění

V loňském roce představila společnost Bridgestone novou řadu letních a zimních pneumatik DriveGuard Summer a Winter. Inovativní pneumatiky nabízejí motoristům bezpečnost a komfort rozšířené mobility, kdy řidič i po ztrátě tlaku v pneumatice může pokračovat v jízdě dalších až 80 km rychlostí 80 km/h.

Pneu PremiumContact 6 získala dvě mezinárodně uznávaná ocenění za design 17 července 2017

Pneu PremiumContact 6 získala dvě mezinárodně uznávaná ocenění za design

Nová letní pneumatika PremiumContact 6 pro automobily střední třídy a luxusní vozy si vysloužila dvě mezinárodně uznávaná ocenění za design. 

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk 13 července 2017

Firestone uvádí na trh novou pneumatiku Roadhawk

Firestone spustil v roce 2014 program revitalizace své značky v Evropě. Jeho základem jsou investice do produktů, rozšiřování produktové řady a zvyšování povědomí o značce mezi zákazníky. Pneumatika Roadhawk je šestou pneumatikou, kterou Firestone uvádí na trh během pouhých tří a půl let.

Pneumatiky třídy A šetří peníze i životní prostředí 12 července 2017

Pneumatiky třídy A šetří peníze i životní prostředí

Automobily zatěžují životní prostředí, nicméně ekologicky uvědomělý řidič může velice snadno snížit negativní dopad svého vozu na životní prostředí, pokud bude dodržovat několik jednoduchých pravidel. Nejlepší na tom je, že ohleduplností k životnímu prostředí současně šetříte finance.  

Goodyear obouvá vozy automobilky Jaguar 10 července 2017

Goodyear obouvá vozy automobilky Jaguar

Společnost Goodyear oznámila, že si ji automobilka Jaguar Land Rover vybrala jako dodavatele originální výbavy pro nové modely Jaguar F-PACE, Land Rover Discovery a Range Rover Velar.