Pneumatiky

Informace a novinky z trhu pneumatik a pneuservisů

Nová pneumatika Battlax Racing R11

Bridgestone představil pneumatiku Battlax Racing R11, s níž vstupuje do nové éry závodních pneumatik s drážkovaným dezénem. Pneumatika Battlax Racing R11 poskytne jezdcům na supersportovních a hypersportovních motocyklech potřebnou jistotu k vylepšování svých časů na kolo při jízdě na závodním okruhu.

Goodyear prochází náročným testem na Land Rover Experience Tour Peru

Od 14. října do 9. listopadu se pneumatiky Goodyear Wrangler DuraTrac podrobují náročným testům; jejich kvality prověřuje až na doraz expedice Land Rover Experience Tour. Během čtyř týdnů jejího konání zdolávají vybraní mezinárodní účastníci expedice v Peru s novými SUV vozy Land Rover Discovery na pneumatikách Wrangler DuraTrac různorodý, velmi obtížný terén.

Bridgestone dodává prémiové pneumatiky pro nové Porsche Cayenne

Bridgestone byl vybrán jako dodavatel pneumatik pro třetí generaci modelové řady Porsche Cayenne. Pneumatiku Dueler H/P Sport, která se bude dodávat v rozměrech pro 19palcová a 20palcová kola, kompletně vyvinulo Evropské technické centrum Bridgestone v Římě. Pneumatiky vyrábí závod Bridgestone v polské Poznani.

Bridgestone uvádí na trh pneumatiku Turanza T005

Bridgestone představil prémiovou cestovní pneumatiku Turanza T005 na celoevropské prezentaci v Řecku, která se uskutečnila od 19. do 23. září 2017.

Zimní pneumatiky Continental vítězí v testu magazínu AutoBild

Zimní pneumatiky značky Continental si dokázaly ve dvou testech magazínů AutoBild vyjezdit další úspěchy. 

Jak řídit bezpečně v silném dešti

V okamžiku, kdy prší, jsou zásadní dva faktory: jízdní rychlost a stav pneumatik. Pokud je silnice plná vody a vaše pneumatiky jsou opotřebené, ze všeho nejdřív je třeba snížit rychlost jízdy.

Dunlop a Goodyear obsadily 1. a 2. místo v testech zimních pneumatik

Goodyear a Dunlop prokázaly své kvality v posledním testu zimních pneumatik, který zpracovaly automotokluby GTÜ/ACE, ADAC/TCS a ÖAMTC. Ve všech testech obsadily Dunlop Winter Sport 5 (SUV) a Goodyear UltraGrip Performance Gen-1 první nebo druhé místo.

55 % Čechů správně nepozná zimní pneumatiky

Průzkum společnosti STEM/MARK pro Barum ukázal, že Češi důsledně dodržují literu zákona. Alespoň, co se použití zimních plášťů týče. Přezouvá na ně 90 % řidičů. Více než polovina dotázaných však nedokáže bezpečně rozpoznat správnou zimní pneumatiku, téměř třetina by pak zimní pláště měnila až ve chvíli, kdy už jsou pro bezpečnou jízdu v zimě příliš sjeté, […]

Novinky DOTZ pro zimu 2017

ALCAR před zimní sezónou obohatil svou nabídku o dva nové designy litých kol od značky DOTZ. Ze své pestré nabídky aktuálně 68 designů ALCAR pro letošní zimní ježdění vybral 8 designů, které doporučuje v rámci akce „Elegance i v zimě“.

Goodyear nabízí v zimě klidnější jízdu díky pneumatikám s technologií SoundComfort

Goodyear představuje novou řadu zimních pneumatik vybavených technologií SoundComfort. Po úspěšném zavedení této technologie pro snižování hluku do řady letních pneumatik nyní společnost Goodyear umožňuje, aby si zákazníci vybírali s technologií SoundComfort i pneumatiky zimní.