Trh s ojetými vozy, legislativa, autobazary

Od června můžeme ojetinu převést i bez součinnosti nového majitele 16 února 2017

Od června můžeme ojetinu převést i bez součinnosti nového majitele

Od června letošního roku začne platit novelizovaný zákon č.56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Kromě nové možnosti registrovat vozidlo na nového majitele i mimo místo trvalého bydliště nebo sídlo prodávajícího v něm přibude i možnost „nucené registrace“, pokud nový vlastník nebude při převodu spolupracovat.

Audi A4 se v lednu probojovala do první desítky na trhu ojetin 9 února 2017

Audi A4 se v lednu probojovala do první desítky na trhu ojetin

V lednu 2017 znatelně klesl počet nabízených ojetých vozů na českém trhu, a to o 8.000 automobilů, což se částečně projevilo i na jejich ceně, která v tomto období činila v průměru 207.007 korun. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

Titul Superbrands 2017 pro AAA AUTO 3 února 2017

Titul Superbrands 2017 pro AAA AUTO

Společnost AAA AUTO získala prestižní ocenění Superbrands 2017. Titul Superbrands je v České republice udělován po svém obnovení již pátým rokem, celosvětově pak nepřetržitě od roku 1994. Cílem tohoto hodnocení je identifikovat značky s vynikajícím postavením na lokálním trhu. Superbrands získávají pouze značky, které projdou vícekolovým hodnocením čítajícím mimo jiné spotřebitelský průzkum agentury GfK.

Senát přijal novelu zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích 23 ledna 2017

Senát přijal novelu zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích

Po téměř dvouletém legislativním procesu dnes Senát schválil novelu zákona 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která kromě řady jiných změn také zásadním způsobem mění pravidla pro registrace vozů z hlediska místní příslušnosti.

Cebia SUMMARY 4/2016 13 ledna 2017

Cebia SUMMARY 4/2016

Společnost Cebia Vám opět přináší čtvrtletní bulletin o trhu s ojetými vozidly. Tentokrát se jedná o celoroční analýzu výsledků trhu ojetých vozidel za rok 2016.

Sdružení SOVA upozorňuje na podvodníky ze Španělska 13 ledna 2017

Sdružení SOVA upozorňuje na podvodníky ze Španělska

Na serveru Bazoš.cz se opakovaně objevují podvodné inzeráty s nabídkou prodeje aut. Inzeráty nabízejí automobily za nestandardně nízkou cenu. Scénář je klasický, prodejce komunikuje pouze přes emaily se špatnou češtinou (pravděpodobně pomocí překladače), aktuálně je v zahraničí a auto chce prodat. Sdružení SOVA již na základě konkrétního upozornění celý incident oznámilo Policii ČR.

Nejprodávanější ojetina roku 2016 je benzínový hatchback s výkonem do 70 kW 6 ledna 2017

Nejprodávanější ojetina roku 2016 je benzínový hatchback s výkonem do 70 kW

Benzínový hatchback ve stříbrné barvě o výkonu do 69 kW obhájil své prvenství z roku 2015 a stal se nejprodávanější ojetinou za loňský rok. Je to po dlouhé době, co vůz s jinou karoserií než combi zvítězil dvakrát po sobě. Dominovaly vozy s manuální převodovkou a náhonem na dvě kola. Vyplývá to z každoroční analýzy […]

AAA AUTO s novým rokem snižuje ceny ojetých aut až o 200.000Kč 4 ledna 2017

AAA AUTO s novým rokem snižuje ceny ojetých aut až o 200.000Kč

Začátek každého nového roku je ve znamení slev a výprodejů, a to nejen v případě elektroniky nebo oděvů, ale již také u prodejců automobilů. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje nový rok velkou výprodejovou akcí se snížením cen až o 200.000Kč u čtvrtiny vozů z nabídky. Autobazar tak chce odstartovat další úspěšnou […]

AAA AUTO bylo v listopadu druhým největším prodejcem aut v České republice 2 ledna 2017

AAA AUTO bylo v listopadu druhým největším prodejcem aut v České republice

Za jedenáct měsíců letošního roku prodala skupina AAA AUTO ve svých autocentrech v České republice téměř 41.000 aut. Společnost se tak stala druhým největším prodejcem osobních vozů po mladoboleslavské Škodě Auto, která prodala více než 75.000 aut. Třetí je německý Volkswagen s 24.549 vozy. Data vyplývají ze statistik Svazu dovozců automobilů.

AAA AUTO snižuje před vánoci ceny aut 19 prosince 2016

AAA AUTO snižuje před vánoci ceny aut

AAA AUTO, největší prodejce ojetých automobilů u nás, připravil před koncem roku letošní největší snížení cen aut ve své nabídce. Důvodem poklesu cen téměř čtvrtiny modelů je jako v uplynulých letech blížící se zvýšení jejich stáří o rok, ke kterému dojde po Novém roce. Ceny řady vozů s platností od dnešního dne klesly až o […]