Trh s ojetými vozy, legislativa, autobazary

Jaké ojetiny jsou oblíbené v jednotlivých krajích ČR 25 května 2017

Jaké ojetiny jsou oblíbené v jednotlivých krajích ČR

I přes fakt, že Česká republika nepatří k velkým státům, lze i v naší zemi celkem výrazně zaznamenat patrné rozdíly obliby automobilů v rámci jednotlivých regionů. Největší tuzemský prodejce ojetých automobilů AAA AUTO uveřejnil statistiky trhu s ojetými automobily, které monitorují popularitu vozů v uplynulém roce ve všech čtrnácti krajích.

Podle ČOI počty podvodů s ojetými vozidly neklesají 15 května 2017

Podle ČOI počty podvodů s ojetými vozidly neklesají

Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje nabídku a prodej použitých motorových vozidel. V roce 2016 provedla 123 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 74 kontrolách, což představuje více než 60%. To je téměř o 4% zjištění více než v roce 2015 (56,5%). Prodejci často používali nekalé obchodní praktiky, kdy informace o vozidlech neodpovídaly skutečnému stavu vozidla. 

Kalkulace JiTiS TCO proniká na trh ojetin 15 května 2017

Kalkulace JiTiS TCO proniká na trh ojetin

Společnost JITIS CZ s.r.o., rozšířila aktivity o webový portál pro inzerci osobních a nákladních vozidel www.slevocar.cz. SLEVOCAR počítá automaticky ke každému vozidlu jeho „Budoucí provozní náklady JiTiS  TCO“, vyčísluje „Zanedbanou údržbu“ i přehled očekávaných oprav, nebo „provozní náklady na ujetý kilometr“.

AAA AUTO otevřelo novou pobočku v Mladé Boleslavi 11 května 2017

AAA AUTO otevřelo novou pobočku v Mladé Boleslavi

Největší tuzemský prodejce ojetých automobilů uvedl do provozu svou již dvaadvacátou pobočku v České republice, tentokráte v Mladé Boleslavi. 

V dubnu inzerované ojeté vozy omládly 8 května 2017

V dubnu inzerované ojeté vozy omládly

Několik posledních měsíců šla ručička barometru ukazující počet nabízených ojetých automobilů stále nahoru, v dubnu se ale trend zbrzdil. Bylo inzerováno 76.000 vozů, tedy až o 7 tisíc ojetin méně než v březnu. Vyplynulo to z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO

Cebia SUMMARY 1/2017 28 dubna 2017

Cebia SUMMARY 1/2017

Společnost Cebia přináší statistický souhrn trhu s ojetými vozidly. Jedná o analýzu prvního kvartálu letošního roku.

S příchodem jarního počasí se navyšuje počet nabízených ojetin 11 dubna 2017

S příchodem jarního počasí se navyšuje počet nabízených ojetin

Jarní období s sebou každoročně přináší nárůst nabídky automobilů na trhu s ojetými vozy a ani minulý měsíc tomu nebylo jinak. V březnu bylo na českém trhu s ojetinami inzerováno celkem 82.000 vozů, což je až o 4 tisíce více než v předchozím měsíci. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí […]

Cebia chce řešit problém stáčení kilometrů komplexně 10 dubna 2017

Cebia chce řešit problém stáčení kilometrů komplexně

Cebia vítá snahu o řešení problematiky stáčení kilometrů, která byla nyní diskutována i na mezinárodní odborné konferenci „Boj proti podvodům se stáčenými kilometry“. Cebia na základě letitých zkušeností a detailní praktické znalosti problematiky navrhuje komplexní celoevropské řešení. Zároveň upozorňuje, že se jedná o nelehký a ambiciózní úkol.

Ojeté hybridy netáhnou, CNG je na vzestupu 3 dubna 2017

Ojeté hybridy netáhnou, CNG je na vzestupu

Mezi novými auty je i díky státní podpoře znatelný zájem o plně elektrické a hybridní vozy, ale na trhu ojetých vozidel jsou prodejní trendy odlišné. Zákazníci, kteří chtějí alternativní pohon, stále častěji volí auta na stlačený zemní plyn, tedy CNG.

Vliv kauzy „Dieselgate“ na český trh s ojetými vozidly 28 března 2017

Vliv kauzy „Dieselgate“ na český trh s ojetými vozidly

Společnost Audatex Systems provedla v březnu 2017 v rámci své analytické činnosti rozbor vlivu kauzy „Dieselgate“ na český trh s ojetými vozidly, resp. na to, zda změnila cenovou úroveň prodávaných vozidel, „postižených“ uvedenou aférou.