Trh s ojetými vozy, legislativa, autobazary

Na český trh se každoročně dostane až 125 tisíc ojetin bez doložitelné historie 24 července 2017

Na český trh se každoročně dostane až 125 tisíc ojetin bez doložitelné historie

V České republice se dle odhadů prodá každoročně 700.000 ojetých vozidel. 250.000 se jich prodá ve velkých autobazarech, tedy těch, které mají v nabídce alespoň 100 vozidel. 450.000 vozidel se prodá mezi lidmi přímo na ulici a také v malých autobazarech, které mají v nabídce maximálně 30 vozů. 

Trh s ojetými diesely začal kopírovat trendy prodeje nových vozů 21 července 2017

Trh s ojetými diesely začal kopírovat trendy prodeje nových vozů

Prodeje benzínových aut jsou nejvyšší za posledních pět let. Od ledna do června roku 2016 se prodalo 43,27 % nových vozů s dieselovým motorem a 53,9 % s benzínovým. Zbytek připadal na alternativní paliva. V letošním roce se mezi lednem a červnem prodávalo již 57,27 % nových aut v benzínové motorizaci. Prodeje alternativních pohonů se meziročně zvýšily o necelé […]

Cebia SUMMARY 2/2017 17 července 2017

Cebia SUMMARY 2/2017

Společnost Cebia přináší statistický souhrn trhu s ojetými vozidly. Jedná o analýzu za první pololetí letošního roku.

Červnová nabídka ojetin narostla o 5.000 aut 13 července 2017

Červnová nabídka ojetin narostla o 5.000 aut

Letošní červen přinesl  rostoucí zájem lidí o pořízení vozu. V měsíci červnu bylo na českém trhu inzerováno 79.000 ojetých vozů. 

Nejoblíbenější a nejzajímavější ojetiny v 25leté historii AAA AUTO: od Favoritu k Octavii 19 června 2017

Nejoblíbenější a nejzajímavější ojetiny v 25leté historii AAA AUTO: od Favoritu k Octavii

Dynamická proměna trhu s ojetými automobily zaznamenala za uplynulé čtvrtstoletí velký vývoj. Ten se netýkal pouze trendů, stupňů výbavy a  nových prvků s ohledem na užitnou hodnotu, cenu či stáří, ale zejména jednotlivých značek a  modelů. Podrobnou analýzu provedla společnost AAA AUTO International.

Počet nabízených ojetin v květnu opět stoupá 8 června 2017

Počet nabízených ojetin v květnu opět stoupá

V dubnu šla ručička barometru ukazující počet nabízených ojetých automobilů prudce dolů. Měsíc květen ji však velmi rychle vystřelil do vysokých hodnot. Zatímco v dubnu bylo inzerováno 76.000 automobilů, v květnu se na trhu s ojetinami objevilo až 84.000 vozů. Vyplynulo to z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení.

Změna v legislativě - nedokončení převodu ojetin se nevyplatí 31 května 2017

Změna v legislativě - nedokončení převodu ojetin se nevyplatí

Legislativní vývoj na trhu s ojetými automobily za uplynulých 25 let zaznamenal mnoho změn. Od zavedení a pozdějšího zrušení zákazu dovozu starých aut, přes problematiku stáčení tachometrů až po právě aktuální novelu zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, která vejde v platnost již zítra, 1. června. Měla by usnadnit motoristům zejména registraci vozidel, která bude […]

Asijská auta jsou statisticky nejméně používaná, na rozdíl od škodovek 29 května 2017

Asijská auta jsou statisticky nejméně používaná, na rozdíl od škodovek

Společnost AAA AUTO zpracovala statistiku průměrných nájezdů aut rozdělených podle zemí, kde byla vyrobena. Statistika je založena na vozidlech, které prošly od 1. 1. 2013 do 10. 5. 2017 autocentry AAA AUTO v České republice, a je rozdělena do pěti kategorií – mini a malé vozy, nižší střední třída, střední třída, SUV a MPV. Průměrný nájezd […]

Jaké ojetiny jsou oblíbené v jednotlivých krajích ČR 25 května 2017

Jaké ojetiny jsou oblíbené v jednotlivých krajích ČR

I přes fakt, že Česká republika nepatří k velkým státům, lze i v naší zemi celkem výrazně zaznamenat patrné rozdíly obliby automobilů v rámci jednotlivých regionů. Největší tuzemský prodejce ojetých automobilů AAA AUTO uveřejnil statistiky trhu s ojetými automobily, které monitorují popularitu vozů v uplynulém roce ve všech čtrnácti krajích.

Podle ČOI počty podvodů s ojetými vozidly neklesají 15 května 2017

Podle ČOI počty podvodů s ojetými vozidly neklesají

Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje nabídku a prodej použitých motorových vozidel. V roce 2016 provedla 123 kontrol a porušení právních předpisů zjistila při 74 kontrolách, což představuje více než 60%. To je téměř o 4% zjištění více než v roce 2015 (56,5%). Prodejci často používali nekalé obchodní praktiky, kdy informace o vozidlech neodpovídaly skutečnému stavu vozidla.