Když brzdové destičky pískají...

Stane se, že instalace nových brzdových destiček nemusí vždy přinést požadovaný výsledek. Příčinou nepříjemného pískání totiž není vždy kvalita třecího materiálu.

antivibracni_podlozka_brzdova_desticka_textar

Nespokojený zákazník se může vrátit do servisu se stížností, které šlo snadno zabránit. Společnost TMD, vlastník značky Textar, řadu let spolupracuje s výrobci automobilů již ve fázi návrhu vozu. Výrobky určené pro nové vozidla jsou pak v nezměněné formě nabízeny také pro aftermarket. Nicméně montáž nových brzdových destiček Textar do ojetého vozidla ne vždy obnoví původní stav.

Během provozu vozidla dochází k mechanickému opotřebení všech součástí, což v případě spolupracujících dílů může způsobit drobné rozdíly při kompletaci.

"Někdy do našeho technické oddělení dorazí brzdové destičky, které byly právě instalovány v autě. Jako důvod pro reklamaci zákazník udával výrobní vadu, která způsobovala problematické hvízdání při brzdění." - říká zástupce značky Textar Mirosław Przymuszała - "Testy však neprokázaly žádné nesrovnalosti nebo mechanické poškození. Jak se ukázalo, příčinou pískání byly opotřebované brzdové třmeny, o které se brzdové destičky otíraly."

Brzdový kotouč s destičkou Textar

Řešením tohoto problému je inovativní tlumící podložka Textar Q +. Je vyrobena z plechu, který se pomocí speciálního lepidla lepí přímo na stranu brzdové destičky, která je ve styku s třmeny. Aplikací podložky jsou nepříjemné zvuky a vibrace téměř na 100 % potlačeny.

Pro majitele starších vozidel, pro které je investice do nákupu nových brzdových třmenů příliš veliká, může být použití brzdových destiček s tlumící podložkou Textar Q + dobré ekonomické a dostatečné řešení. Nefunkčnímu brzdovému třmenu ovšem žádná nová brzdová destička nepomůže.

Tlumící podložka Textar Q + podobně jako všechny ostatní produkty značky Textar překračuje požadavky normy ECER90.

Přečtěte si více

Nové brzdové destičky od Textaru
Nové brzdové destičky od Textaru

Nabídka firmy Textar pro aftermarket se rozšířila o brzdové destičky pro nové Audi A5 Convertible, nový truck i bus Scania.

Brzdové destičky Textar v transkontinentální vytrvalostní zkoušce
Brzdové destičky Textar v transkontinentální vytrvalostní zkoušce

Současné technologie umožňují inženýrům virtuálně testovat nová zařízení a komponenty již ve fázi návrhu. Tyto pokusy však nemohou nahradit reálné zkušenosti z opravdového světa.

Komentáře

Komentáře jsou moderovány redakcí. Před vložením komentáře si přečtěte pravidla.

autor / 18 července 2017

No tak to je pecka! Konečně na to někdo kápnul. A není náhodou, že to jsou soudruzi z Polské lidové republiky. Hned se mi bude lépe usínat, když vím, že jsme zase o kousek napřed!

0 Odpověď