Axalta Coating Systems – Standox

Axalta Coating Systems – Standox

Společnost Standox je jedním z předních evropských výrobců lakovacích systémů a celosvětově nabízí inovativní a ekologicky kompatibilní systémy.

Standox nabízí vynikající technologii lakování a vysokou úroveň praktické podpory ve více než 80 zemích.

Společnost Standox je v současnosti uznávána na celém světě jako jedna z nejvýznamnějších, nejmodernějších značek v oblasti lakýrnictví. Značka Standox pomohla formovat průmysl lakování svými průkopnickými produkty a službami. V současnosti slaví 60. výročí na trhu.

60 let kvality a inovací. Vyrobeno v Německu.

PRODUKTY:

 • Lakovací systémy pro osobní vozy a motocykly
  • Standoblue – je zcela nová technologie lakovacích materiálů, která v sobě koncentruje to nejdůležitější, co lakovna potřebuje: dokonalé barvy, efektivní zpracování, rychlou aplikaci a metalízy bez mráčků.
  • Standohyd – je vodouředitelný lakovací systém, splňuje přísné ekologické směrnice Evropské unie. Standohyd je součástí skupiny Pro-future, produktové řady, která se vyznačuje nízkým obsahem rozpouštědel. Byl oficiálně schválen všemi předními výrobci automobilů.
  • Standocryl – je vrchní lak, ideální pro úsporné a ekologicky šetrné opravy vozidel v UNI odstínu. Standocryl VOC lakovací systém se skládá z 23 základních mixů, vyrobených pomocí speciálních pigmentů a technologie na bázi pryskyřice.
  • One visit applicationStandox jako první výrobce nabízí díky svým pokrokovým lakovacím materiálům ucelenou řadu výrobků, které lze od plniče po vrchní čirý lak aplikovat jedním pracovním krokem.
 • Lakovací systémy pro užitkové vozy
  • Standofleet – je tou pravou volbou pro širokou škálu barev od nákladních automobilů, přes autobusy až po speciální vozidla.
 • Lakovací systémy pro průmysl
  • Standofleet Industry – je řešení pro průmyslové nátěry, které se přizpůsobí mnoha aplikacím při použití relativně malého počtu výrobků.

Axalta Coating Systems
Je jedním z největších světových výrobců nátěrových hmot pro automobilový průmysl, lakování letadel a pro většinu oblastí průmyslu a služeb.

Axalta Coating Systems (nátěry pro průmyslové a všeobecné použití), Axalta Aviation (nátěry pro letadla), OEM barvy pro automobilky a opravárenské systémy Cromax, Standox, Spies-Hecker.

Články o společnosti:

Servind: Nový inovativní systém matných bezbarvých laků Standocryl Matt Clear

Německý výrobce autoopravárenských laků Standox, který již 30 let zastupuje na českém a slovenském trhu společnost Servind, představuje nový inovativní systém matných bezbarvých laků Standocryl Matt Clear, jež výrazně usnadní profesionální opravy matných odstínů.

Servind získal ocenění New Technology Award 2022

Ve dnech 17. až 18 května se v italském Cavenago di Brianza, nedaleko Milana, konalo evropské setkání partnerů koncernu Axalta, do kterého patří i společnost STANDOX, německý výrobce autoopravárenských lakovacích systémů. Ty již téměř třicet let do České a Slovenské republiky výhradně dováží firma Servind. Během Axalta Importeur Meetingu převzal David Bártek, jednatel Servindu, ocenění […]

Oblíbenost automobilových barev „Global Automotive Color Popularity Report“

Německá společnost Standox prezentuje v pořadí již 69. výroční zprávu „Global Automotive Color Popularity Report“, kterou vydává firma Axalta, do jejíhož koncernu globální výrobce prémiových autoopravárenských laků spadá. Tato každoročně vydávaná zpráva se zabývá oblíbeností automobilových barev v uplynulém roce 2021, na základě sběru dat z výroby automobilů na hlavních trzích, a poodhaluje současné tržní trendy v automobilovém […]

Axalta otevírá supermoderní sídlo v Nizozemsku

Společnost Axalta oficiálně otevřela své nové supermoderní sídlo v Nizozemsku. Strategická poloha závodu ve městě Tiel umožní společnosti oslovit více zákazníků a nabídnout jim veškeré produkty a služby. Všechny nizozemské týmy značek společnosti Axalta, tedy Cromax, Spies Hecker a Standox, se do nového sídla přestěhovaly v květnu 2021.

Servind: Standox přináší první plně automatizovaný proces míchání barev

Evropské autolakovny, používající lakovací materiály Standox, budou nyní moci zvýšit svou produktivitu díky výrazné úspoře času a nákladů s pomocí nejrychlejšího a nejefektivnějšího dostupného procesu míchání barev.

Více