WM Autodíly, spol. s r.o.

WM Autodíly, spol. s r.o.

LEADER NA EVROPSKÉM NEZÁVISLÉM TRHU S NÁHRADNÍMI DÍLY

Německá tradiční značka WM Fahrzeugteile vznikla v roce 2016 spojením dvou předních evropských dodavatelů autodílů, společností Wessels Müller a TROST. Historie firmy a zkušenosti tak sahají na začátek 20. století, kdy Ernst Misol, zakladatel firmy TROST, pracoval jako konstruktér motorů v týmu okolo Gottlieba Daimlera. V roce 1904 založil v Bad Cannstatt nedaleko Stuttgartu zřejmě první německý velkoobchod s náhradními díly. Aktuálně společnost WM dosahuje ročního obratu 1 600 mil. EUR a patří k nejsilnějším leaderům trhu v Evropě.

Jako jedni z prvních velkoobchodníků s náhradními díly nabízeli obě firmy svým partnerům servisní služby, které dalece přesahovaly prodej náhradních dílů. V roce 1995 byl vyvinut např. servisní koncept AUTOFIT jako první koncept nabízející „full-service“ v oblasti technických, organizačních a komunikačních služeb.

Za svou bohatou a úspěšnou historii si značka WM vypracovala unikátní systém péče o zákazníky, který zefektivňuje a usnadňuje činnost servisů. Zákazníci tak v nabídce vedle dílů všech předních výrobců součástek pro prvovýbavu nových vozů, najdou také díly např. značky repstar, řady s příznivým poměrem cena/kvalita, vyráběných pod hlavičkou WM. Zákazníkům je neustále k dispozici široký sortiment garážového vybavení a nejmodernější diagnostiky, pestrá nabídka školení, nebo kdykoliv si neví rady, například informační pomoc na technické lince. Řada služeb a výhod pak vrcholí možnou spoluprací na úrovni mezinárodního servisního konceptu AUTOFIT.

Zákazníkem společnosti WM Autodíly je špičkový nezávislý autoservis. Tedy firma, která se řidičům stará o jejich vůz v naprosto srovnatelné kvalitě, kterou nabízí originální autoservis. Zároveň však je zpravidla univerzálnější, postará se o všechny značky, a cenově příznivější.

V současné době WM Autodíly v České republice zásadním způsobem modernizují logistickou strategii. Cílem je dostat maximální množství zboží na každou z devíti lokálních poboček, a tak být zákazníkovi neustále po ruce. Mechanik má všechny běžné potřebné díly k dodání ještě týž den. Při složitějších opravách nejpozději druhý den.

Značka WM
– založení 1945
– přední dodavatel autodílů v Evropě
– 9 poboček v České republice
– Garant kvality sítě Autofit v ČR

Články o společnosti:

Firma WM SE přebírá stoprocentní podíl akcií ve skupině MTS

Skupina MTS byla dosud většinově vlastněna dceřinou společností Deutsche Bahn Schenker AG a dalšími akcionáři, kteří v roce 2015 vložili své akcie do Deutsche Bahn v souladu se smlouvou o koupi akcií při fúzi se společností Intertec. Transakce ještě podléhá schválení antimonopolními úřady a federálními ministerstvy ve Spolkové republice Německo, dále ještě usnesením výborů společnosti […]

Kompletní repasované motory v nabídce sortimentu WM Autodíly

WM Autodíly představují novinku ve svém sortimentu, a to sortiment značky Meyer Motoren, výrobce částečných a kompletních repasovaných motorů i jejich součástí.

Firma WM Autodíly rozšířila nabídku o chladiče motorů Repstar

V nabídce WM Autodíly naleznete novinku v sortimentu privátní značky Repstar. Svůj sortiment rozšiřuje o zcela novou řadu chladičů motorů.

WM Autodíly nabízí nově hnací hřídele a sady kloubů repstar

WM Autodíly nyní nabízí pod vlastní značkou repstar hnací hřídele a sady kloubů.

75 let od založení společnosti WM Autodíly

Před 75 lety založili Franz Wessels st. a Hans Müller st. svou společnost obchodující s náhradními díly do automobilů. Krátce před koncem druhé světové války položili základní kámen dnešní společnosti WM SE.

Více