Dílenské lampy Philips – odpověď na potřeby trhu

11. listopadu 2024, 11:15

Jak navrhuje Philips dílenské svítilny? Podívejme se, jak se rodí a kdo stojí za jejich technickou specifikací a designem. Nahlédněme do zákulisí toho, jak důležité je pro společnost Philips porozumět potřebám svých budoucích uživatelů.

Dílenské lampy Philips

Vytváření dílenských svítidel je složitý proces, který vyžaduje kombinaci pokročilého inženýrství a hlubokého porozumění každodenním požadavkům těch, kteří je v praxi využívají. Philips, jako lídr v oblasti osvětlení, přistupuje k tomuto úkolu velmi pečlivě. Řídí se u toho třemi hlavními principy: pozorováním práce v dílnách, přímým dialogem s uživateli a podrobným testováním prototypů v reálných podmínkách.

Pozorování práce v dílnách

Prvním krokem v procesu vývoje pracovních svítilen Philips je pozorování v praktickém provozu. Inženýři a designéři pravidelně navštěvují autoservisy, kde se přesvědčují o tom, jak vypadají každodenní úkoly a s jakými výzvami se mechanici i technici potkávají. Během této fáze se stávají tichými pozorovateli pracovních postupů. Výsledné poznatky jim umožňují pochopit důležitost správného jasu světla, úhlu dopadu světla nebo mobility svítidla. Na základě toho dokážou navrhnout zařízení, která reagují na skutečné potřeby uživatelů. Je to mnohem užitečnější, než se spoléhat pouze na teoretické modely a předpoklady.

Přímý dialog s uživateli

Další součástí tvorby svítilen je bezprostřední kontakt s uživateli. Inženýři nejen pozorují jejich práci v dílnách, ale také se aktivně ptají mechaniků a techniků na jejich zkušenosti, preference a potřeby. Uživatelé zmiňují nejdůležitější funkce dílenských lamp, hovoří o typických situacích v provozu a o tom, co je vede k výměně pracovního nářadí. Díky tomu může Philips vyvíjet produkty, které jsou jak funkční, tak odolné i spolehlivé a vychází z konkrétních potřeb na trhu.

Dílenské lampy Philips

Testování prototypů v dílenských podmínkách

V neposlední řadě je součástí tvorby pracovních svítidel jejich důkladné testování v reálném prostředí. Každý prototyp je podroben detailním prověrkám v reálných provozních podmínkách, aby se vyzkoušelo, zda splňuje nejvyšší standardy kvality a výkonu. Testování se zaměřuje na každodenní používání, ale nevyhýbá se ani extrémním podmínkám, jako jsou pády, nárazy, či dokonce vystavení působení chemikálií nebo maziv, které se v dílnách běžně vyskytují. Jenom ta svítidla, která úspěšně projdou takovou „zkouškou ohněm“, postoupí do sériové výroby a následně se dostanou na trh.

Výsledkem takové spolupráce je porozumění potřebám uživatelů

V přímém dialogu s koncovými uživateli provedla společnost Philips řadu vylepšení svítilen Xperion 6000, které splňují specifické požadavky techniků. Na základě uživatelských podnětů došlo například ke změně barvy dílenských lamp z modré na limetkově zelenou nebo zelenou, protože jsou lépe viditelné v tmavých prostorách dílny.

Mechanici často zmiňovali, že vyměňují ruční zdroje světla hlavně proto, že ty předchozí často ztráceli nebo si je omylem odvezli v autě zákazníci. Jako odpověď na tyto obtíže Philips vybavil svítilny lokalizačními zařízeními, která po stisknutí tlačítka na dálkovém ovladači usnadňují nalezení zvukovými a světelnými signály.

Mimo jiné jsme se třeba dozvěděli, že mechanici touží po všestranných svítidlech nabízejících snadno nastavitelné světelné výkony pro osvícení širokých oblastí i úzkých tmavých rohů v motorovém prostoru. Další klíčovou zmiňovanou vlastností byla nerozbitnost při častých nekontrolovatelných pádech na podlahu. Pády z výšek jsou poměrně běžné, a proto musí být svítilny pevné a odolné proti poškození.

Kromě toho však mechanici, jako většina moderních uživatelů, ocení i něco navíc. Philips se proto rozhodl vyjít těmto potřebám vstříc a vybavil jeden z modelů Bluetooth reproduktory. Pozorování totiž ukázala, že první věcí, kterou zaměstnanci v dílně po příchodu udělají, je, že si zapnou rádio.

Více informací o dílenských svítidlech naleznete na stránkách Philips.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!