Honda představuje Kurumask, roušku na kabinový filtr

, 8. ledna 2021, 15:56

Automobilka Honda představila speciální roušku na kabinový filtr Kurumask, která dokáže odfiltrovat až 99,8 % virů ze vzduchu.

Kurumask Honda

Kurumask je speciální potah, nebo také „rouška“, který se nasazuje přes kabinový filtr. Zatím jej Honda vyzkoušela na modelu Honda N-box. Vypadá jako šedé plátno a jeho povrch je pokrytý mikroskopickými ostny, sloužícími k zachycování virů. K jejich zničení pak pomáhá vrstva fosforečnanu zinečnatého.

Samozřejmě nelze tvrdit, že jde o účinný prostředek v boji proti covid-19, přestože byl tímto virem vznik filtru podmíněn. Společnost Honda a její technici se snaží vyvinout vozidlo, ve kterém by bylo pro řidiče bezpečné převážet covid pozitivní pacienty.

Účinnost však byla testována s bakteriofágy E-coli. Prokázalo se, že dokáže odfiltrovat 99,8 % částic ze vzduchu již za 15 minut od zapnutí a přispívá ke zkvalitnění ovzduší v kabině. V Japonsku se dostal Kurumask na trh 25. prosince, v současné době pracují na vývoji filtru také pro další modely. Zatím ale není jisté, kdy se dostane na trh do Evropy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!