Společnost 3M ve své kategorii obhájila titul Podnik roku AutoSAP

2. July 2020, 14:40

Sdružení automobilového průmyslu každoročně vyhlašuje nejúspěšnější firmy ze svého oboru. Hodnotící kritéria se opírají především o ekonomické ukazatele. V kategorii firem do 250 zaměstnanců se Podnikem roku 2019 stala technologická společnost 3M.

Společnost 3M ve své kategorii obhájila titul Podnik roku AutoSAP

Našim partnerům nabízíme inovativní a spolehlivá technologická řešení. I díky nim mohou svou práci odvádět na špičkové úrovni,“ říká Rudolf Melezinek, Technical Manager ve společnosti 3M.

Firma, která stojí na aplikaci vědeckých poznatků do reálného života, se v automobilovém sektoru tradičně zaměřuje především na fenomén snižování hmotnosti, na perfektní péči o lak, design autofolií, a zúročuje také své know-how při vývoji aplikací a výrobků v oblasti elektrických vozidel.

Hodnotícími kritérii pro soutěž Podnik roku jsou každoročně tři oblasti – hospodářský výsledek před zdaněním, přidaná hodnota na pracovníka, meziroční změna tržeb za prodej vlastních výrobků a služeb, a nakonec tržby za prodej vlastních výrobků a služeb na zaměstnance. Všechna kritéria mají stejnou váhu a konečné pořadí firem je pak vždy dáno součtem umístění podle jednotlivých kritérií.

Řešení 3M pro automobilový průmysl

3M Glass Bubbles jsou skleněné mikrokuličky, které odlehčují plasty, a zároveň mají vysokou pevnost.

Oboustranné lepicí akrylátové pásky 3M umožňují spolehlivé spojování plastových komponent, přičemž jsou výrazně lehčí, než kovové spojovací materiály a navíc nerezaví.

Ochranné fólie 3M  (Solar Films) odrážejí teplo, díky tomu se vůz nepřehřívá a klimatizace nemusí běžet naplno.

Fólie 3M Scotchshield se používá na skla, aby zvýšila odolnost proti průrazům. Skleněné panely se tak mohou vyrábět s nižší tloušťkou, která méně váží.

Thinsulate jsou zvukově izolační rohože vyrobeny z polyesterových a polypropylenových vláken s hustotou 200 – 400 g / m2. Skoro nic neváží, a přitom díky nim není motor skoro slyšet.

Třecí podložky 3M jsou tenké ocelové desky s bezproudovým diamantovým povlakem. Působí jako kolíky spojující dva kovové povrchy, díky nimž celé spojení může přenášet až čtyřikrát větší točivý moment na hřídel převodovky nebo účinně zabraňovat vzájemnému pohybu šroubových součástí řízení. Toto řešení umožňuje použít menší počet a velikost šroubů na spojení nebo navrhovat menší ozubená kola, nesoucí stejné zatížení.

Comments

The comment must be longer than 5 characters!

Please akcept regulations!

There are no comments. Be the first!