Technologie Axalta Fast Cure Low Energy pomáhá lakovnám vyrovnat se s energetickou krizí

8. dubna 2022, 13:36

Životní náklady se zvyšují, ale to, co zasáhne všechny majitele lakoven, jsou prudce rostoucí náklady na energii. V lednu 2022 vzrostly ceny energií v eurozóně o 28,6 %.

Axalta Fast Cure Low Energy

„Pro majitele lakoven v celém regionu tyto rostoucí náklady na energii nemohly přijít v horší dobu. Po dvou letech bojů během pandemie náklady na energii prudce rostou, aniž by bylo jisté, že se nárůst zpomalí. Tento nejnovější trend by mohl být poslední kapkou, která některým lakovnám zlomí vaz. V konečném důsledku by to mohlo některé lakovny donutit ukončit podnikání. Naštěstí se Axalta, jejíž součástí je značka SPIES HECKER, zavázala k neustálým technologickým inovacím s konečným cílem lakovnám celý proces opravy zrychlit, zjednodušit a maximalizovat ziskovost.

Naše patentovaná technologie Fast Cure Low Energy snižuje spotřebu energie ve stříkací kabině při zachování nejvyšší kvality opravy. Je to přesně to, co nyní lakovny potřebují, aby je podpořily v této krizi,“ říká Jim Muse, viceprezident společnosti Axalta Refinish pro Evropu, Střední východ a Afriku.

Celý produktový systém, založený na technologii společnosti Axalta, která k urychlení procesu sušení využívá teplotu i okolní vlhkost, poskytuje dokonalou rovnováhu mezi vysokou rychlostí a nízkou spotřebou energie na sušení a zároveň poskytuje povrch nejvyšší kvality. Bylo prokázáno, že snižuje energetické náklady na provoz plynové stříkací kabiny přibližně o 75 % na základě typického cyklu schnutí 30 minut při 60°C. Je to jediný opravárenský systém, který lze sušit při nižších teplotách sušení nebo při teplotách sušení na vzduchu 20oC, a stále má produktivitu tradičních systémů.

Speed-TEC produktová řada od SPIES HECKER nabízí lakovnám výrazné výhody a zvyšuje jejich ziskovost. Řada výrobků Speed-TEC stanovuje nová měřítka nejen z hlediska rychlosti a energetické účinnosti. Kratší doby schnutí znamenají podstatné zkrácení časů v lakovací kabině.

Axalta Fast Cure Low Energy

Není třeba renovovat starší lakovací kabiny, které již nejsou schopny dosáhnout teploty 60°C. Zkrácené doby schnutí při teplotě 40°C nebo 20°C mohou potenciálně zabránit nutnosti velkých investic.

Produkty řady Speed-TEC používané společně s Hi-TEC podkladovým lakem 480 umožňují vaší dílně nejrychlejší dobu aplikace a schnutí. Díky tomu je tato řada výrobků nejméně o 50 % rychlejší než srovnatelné produkty na současném trhu. Dobu, po kterou je zakázka v lakovací kabině, lze zkrátit nejméně o 25 %.

Lakovny se mohou rozhodnout využít tuto rychlost výkonu materiálů k nabídce rychlých opravárenských služeb, které zvýší Vaši ziskovost.

Technologie Fast Cure Low Energy také umožňuje lakovnám opravovat elektrická vozidla citlivá na teplotu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!