Hankook Tire zveřejňuje své globální finanční výsledky za rok 2019

17. února 2020, 11:42

Za fiskální rok 2019 hlásí Hankook Tire tržby ve výši 6,89 bilionu KRW a provozní zisk ve výši 542,9 miliardy KRW. 55,4 % tržeb tvoří pneumatiky větších rozměrů (více než 17 palců), což představuje v porovnání s předchozím rokem nárůst o 3,1 %. Tento výsledek byl způsoben posílením konkurenceschopnosti pneumatik SUV jako dodatečného originálního vybavení dodávaného modelům SUV renomovaných světových výrobců automobilů.

Hankook

Společnost Hankook Tire zveřejnila finanční výsledky společnosti za rok 2019. Konsolidované globální tržby činily 6,8964 bilionu KRW (cca 5,285 miliardy EUR) a provozní zisk 542,9 miliardy KRW (cca 416,076 milionů EUR).

Produkty společnosti mají nejvyšší úroveň technologie a prémiovou kvalitu. Tržby pneumatik větších rozměrů (více než 17 palců) tvořily 55,4 % veškerých tržeb pneumatik, což znamenalo meziroční nárůst o 3,1 %, což posílilo image a hodnotu prémiové značky Hankook. Podíl tržeb pneumatik větších rozměrů rostl zejména v Číně, což vedlo k mnohem stabilnějšímu růstu trhu s náhradními pneumatikami.

V návaznosti na rostoucí poptávku na globálním trhu SUV výrobce pneumatik dále posílil svou nabídku pneumatik větších rozměrů v tomto segmentu a rozšířil svá partnerství s renomovanými výrobci automobilů, a to např. s Porsche, kam dodával pneumatiky jako originální vybavení pro model třetí generace Cayenne, dále pro novou Audi Q8 a Audi SQ8 TDI.

Na druhou stranu byly tržby oslabeny z důvodu intenzivnější konkurence na globálním trhu pneumatik v důsledku zpomalení poptávky na globálním automobilovém trhu a nejistoty vyplývající z obchodních sporů. Oba tyto faktory vedly ke snížení provozního zisku.

S cílem pro rok 2020 – dosažení globálních příjmů z prodeje ve výši 7,2 bilionu KRW a zlepšení meziročních ziskových marží, se Hankook Tire zaměřuje na posilování své prémiové image zvyšováním prodeje pneumatik větších rozměrů na hlavních trzích. Dodává originální pneumatiky pro prémiové značky aut a posiluje konkurenceschopnost ve svých produktových řadách. Společnost kromě toho plánuje zaměřit se na posílení konkurenceschopnosti vybudováním stabilní růstové struktury prostřednictvím nových distribučních kanálů a posílením synergií mezi originální výbavou a sektorem náhradních pneumatik a neustálou optimalizací distribučních strategií pro jednotlivé regiony.

Kromě toho se společnost Hankook Tire snaží účinněji přizpůsobit rychle se měnícímu odvětví. Cílem společnosti je neustálé posilování firemní kultury a vytváření proaktivní firemní kultury prostřednictvím inovace způsobu práce zaměstnanců a urychlení její cesty ke globální špičkové společnosti.

Hankook Tire globální finanční výsledky za rok 2019

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!