Hankook tire zveřejňuje své finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2020

11. května 2020, 15:52

Společnost Hankook Tire oznámila pokles tržeb v důsledku celosvětového hospodářského poklesu a zhoršení postoje spotřebitelů způsobeného šířením viru COVID-19. Prodej pneumatik větších rozměrů (18 palců a více) nadále roste a poměr prodeje dosahuje 33,7 % v segmentu pneumatik osobních a lehkých nákladních vozidel, což představuje nárůst o 2,7 % v porovnání se stejným obdobím v loňském roce.

Hankook

Výrobce prémiových pneumatik Hankook Tire dnes zveřejnil finanční výsledky společnosti za 1. čtvrtletí roku 2020. Konsolidované globální tržby činily 1.4357 bilionu KRW (cca 1,0905 miliardy EUR) a provozní zisk činil 105.8 miliard KRW (cca 80,4 milionů EUR)

Výnosy společnosti Hankook Tire poklesly v důsledku prudkého poklesu poptávky po pneumatikách způsobeného celosvětovým ekonomickým zpomalením kvůli pandemii COVID-19 a v důsledku nižší důvěry spotřebitelů. COVID-19 má celkový dopad na hlavní světové trhy, včetně poklesu poptávky po pneumatikách originálního vybavení a náhradních pneumatikách, a dále na přizpůsobení provozních dnů celosvětových výrobních zařízení.

I přes důsledky pandemie COVID-19 činily tržby pneumatik o průměru 18 palců nebo větším pro osobní automobily 33,7 %, což představuje nárůst o 2,7 % v porovnání se stejným obdobím v loňském roce. Tento výsledek byl dosažen díky globálním špičkovým technologiím a kvalitou produktů společnosti Hankook. Stabilní růst v oblasti pneumatik vyšších rozměrů, tj. více než 18 palců, v Severní Americe, Jižní Koreji a Číně dále upevnil image prémiové značky.

Hankook Tire se zaměřuje na posilování pozice společnosti jako prémiové značky zvyšováním prodeje pneumatik větších rozměrů (více než 18 palců), na hlavních trzích. Dodává originální pneumatiky pro prémiové značky aut a posiluje konkurenceschopnost svých produktů. Optimalizací prodejních strategií pro každý region se Hankook snaží zlepšit prodej a pomoci společnosti překonat náročné tržní prostředí. Opatření budou zahrnovat diverzifikované portfolio produktů a neustálé rozšiřování prodejních kanálů založených na celosvětových produkčních a distribučních sítích.

Hankook finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2020

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!