Goodyear EfficientGrip 2 SUV vítězem testu časopisu Auto Bild allrad

7. dubna 2021, 10:59

Pneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV byly odměněny nejlepšími známkami
v rozsáhlém testu jednoho z předních německých motoristických časopisů. Auto Bild allrad se zaměřuje zejména na modely SUV, crossover a 4×4. V hloubkovém testu, při němž vyhodnocoval patnáct různých výkonnostních kritérií, časopis porovnával deset pneumatik různých značek.

Ocenění Goodyear EfficientGrip 2 SUVPneumatiky Goodyear EfficientGrip 2 SUV při testu potvrdily své všestranné užitné vlastnosti, dosáhly nejvyššího celkového skóre a současně byly jedinými pneumatikami, které se umístily mezi nejlépe hodnocenými ve všech zkoumaných kritériích. Vzhledem k mnohostranným požadavkům řidičů vozidel SUV byly testy zaměřeny na užitné vlastnosti pneumatik v mokrých i suchých podmínkách a měření trakce v nejrůznějším terénu včetně písku, štěrku, trávy a bláta.

Uznávaný motoristický časopis popsal Goodyear EfficientGrip 2 SUV po jízdách s modelem Jeep Renegade jako pneumatiky se vzornými jízdními vlastnostmi na všech površích, sportovní ovladatelností, přesným chování při řízení a krátkou brzdnou dráhou
na mokré i suché vozovce. Jeho zkušební řidiči ocenili také hodnotu jejich valivého odporu, která podporuje úsporu paliva.

Piotr Nagalski, ředitel marketingu společnosti Goodyear v Evropě, k tomu řekl: „Vozy SUV tvoří v Evropě jeden z nejrychleji rostoucích segmentů nově prodávaných vozidel. Řidiči
od těchto vozidel požadují co největší všestrannost, proto bylo naším cílem vyvinout pneumatiku s vynikajícími všestrannými užitnými vlastnostmi. To, že byly EfficientGrip 2 SUV vyhlášeny za vítěze testu a patřily v každé náročné testované disciplíně mezi nejlepší, prokazuje, že se nám pro SUV skutečně podařilo vyrobit pneumatiky, u nichž nemusí řidiči řešit žádné kompromisy
.“

Technologie Mileage Plus společnosti Goodyear zajišťuje vyšší kilometrový proběh a zároveň poskytuje vysokou úroveň výkonu díky pružnému běhounu z vysoce elastické směsi. Díky němu jsou pneumatiky daleko méně náchylné k prasklinám způsobeným špatným stavem vozovky v širokém rozmezí teplot.

K vynikajícím brzdným vlastnostem EfficientGrip 2 SUV za mokra přispívá vysoký počet delších záběrových hran a měkčí směs, což obojí zlepšuje odvod vody z pneumatik. Větší žebra ve středu běhounu zvětšují styčnou plochu s vozovkou a zkracují tak brzdnou dráhu na suchém povrchu.

Pneumatiky EfficientGrip 2 SUV jsou určeny pro širokou nabídku modelů SUV
na evropském trhu a jsou v prodeji pro kola s rozměrem od 16,5 do 22 palců.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!