Hankook Tire oznamuje finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2022

16. května 2022, 15:26

Výrobce pneumatik HankookTire oznámil finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2022 s konsolidovaným globálním obratem ve výši 1 790,6 miliard KRW (1 323,9 milionů EUR) a provozním ziskem 126,0 miliard KRW (93,1 milionů EUR).

Hankook

Vzhledem k problémům, které v prvním čtvrtletí roku 2022 představovalo nejisté globální podnikatelské prostředí, zaznamenala společnost meziroční pokles provozního zisku o 32,2 %. Tento pokles byl do značné míry způsoben přetrvávajícími dopady narušení globálních dodavatelských řetězců, rostoucími cenami surovin, oživením hrozby COVID-19 a geopolitickými problémy.

Díky efektivním cenovým a distribučním strategiím v hlavních regionech však prodeje společnosti nadále rostly a meziročně se zvýšily o 10,8 %. Zejména prodej  velkoprůměrových pneumatik pro osobní automobily (18 palců a více) byl i nadále hnací silou růstu a tvořil 39,0 % celkových tržeb společnosti, což představuje meziroční nárůst o 1,3 procentního bodu (p.b.). Klíčovou roli v růstu tržeb hrály regiony Koreje, Číny a Evropy. Podíl prodejů velkoprůměrových pneumatik pro osobní automobily na čínském trhu činil 49,1 %, což představuje meziroční nárůst o 8,6 p.b., zatímco korejský a evropský trh vzrostly meziročně o 2,3 p.b., resp. o 0,9 p.b. Americký trh vykázal za první čtvrtletí stabilní oživení.

V oblasti kvality výrobků byla mezitím renomovanými automobilovými časopisy i nadále oceňována konkurenceschopnost společnosti Hankook v kategorii testů letních pneumatik. Auto Bild, nejprestižnější evropský automobilový časopis, udělil nejnovější pneumatice od Hankook Tire, modelu Ventus Prime 4, nejvyšší hodnocení „příkladná“. Osmnáctipalcová pneumatika Ventus S1 evo 3 SUV byla rovněž korunována jako vítěz testu a ohodnocena jako „příkladná“ v časopisu Auto Bild Allrad, největším evropském časopisu pro terénní vozidla.

Hankook pokračoval v rozšiřování svého portfolia originálního vybavení (OE) pro vlajkové modely a elektromobily prémiových výrobců automobilů. V první polovině letošního roku začala společnost dodávat originální pneumatiky pro vůbec první čtyřdveřové plně elektrické kupé Gran Coupe BMW i4 a pro luxusní sedan třídy S od Mercedesu Benz.

Společnost Hankook navíc představila svou první řadu pneumatik určených speciálně pro prémiové vysoce výkonné elektromobily. Pneumatiky iON (vyslovuje se jako /ai’on/) budou k dispozici ve třech provedeních: letní, zimní a celoroční. Na trh budou pneumatiky iON uváděny od května nejprve v Evropě a v srpnu se rozšíří na další trhy po celém světě.

Cílem společnosti Hankook Tire je dosáhnout letos dvouciferného růstu a zvýšit podíl prodeje velkoprůměrových pneumatik na 42 % z celkových tržeb za pneumatiky pro osobní automobily. Společnost Hankook se bude více zaměřovat na získání vedoucí pozice v segmentu pneumatik pro elektromobily, posílení spolupráce s předními výrobci automobilů a rozšíření regionálních distribučních kanálů a prodeje.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!