Nokian Tyres představuje novou verzi Nokian Tyres Seasonproof 1

17. října 2023, 13:54

Nokian Tyres modernizuje svou středoevropskou celoroční pneumatiku Nokian Tyres Seasonproof. Pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 se vyznačují zvýšenou odolností proti opotřebení a větším počtem najetých kilometrů a nabízejí ucelený sortiment pro osobní automobily, crossovery i SUV. 

Nová pneumatika Nokian Tyres Seasonproof 1 byla vyvinuta pro potřeby středoevropských řidičů a je navržena tak, aby byla flexibilní a přizpůsobivá po celý rok. Již několik let roste segment celoročních pneumatik nejvíce ve střední Evropě. Celkově se trh za posledních pět let téměř zdvojnásobil.

Konstrukce běhounu je přizpůsobena optimálnímu celoročnímu používání a několik inovativních technických řešení zajišťuje maximální bezpečnost, zvýšenou odolnost a nízký valivý odpor. Aby bylo možné ujet ještě více kilometrů, přichází Nokian Tyres Seasonproof 1 s výrazným zlepšením odolnosti proti opotřebení.

„Více ujetých kilometrů znamená delší životnost pneumatiky. Na základě našich interních testů je odolnost proti opotřebení ve srovnání s celoroční pneumatikou Nokian Tyres Seasonproof, která byla uvedena na trh před dvěma lety, až o 30 % vyšší. Uvedením této modernizované verze na trh jsme schopni ještě lépe sloužit řidičům ve střední Evropě,“ vysvětluje Jarno Röytiö, manažer vývoje pneumatik Nokian Tyres.

Modernizovaná pneumatika Nokian Tyres Seasonproof 1 nabízí řidičům ve střední Evropě bezpečnost a celoroční pohodlí. Všechny velikosti jsou opatřeny symbolem sněhové vločky (3PMSF), který označuje, že pneumatika byla oficiálně schválena pro zimní provoz. Sortiment nabízí velikosti pro moderní osobní automobily, SUV a CUV s výběrem 63 produktů od 15 do 19 palců s rychlostními třídami T (190 km/h), H (210 km/h) V (240 km/h) W (270 km/h) a Y (300 km/h). Pneumatiky Nokian Tyres Seasonproof 1 budou pro spotřebitele k dostání do konce roku.

Nokian Tyres Seasonproof 1 nabízí praktické řešení pro řidiče, kteří se chtějí rozloučit se sezonní výměnou pneumatik, ale přesto chtějí bezpečnou volbu pro zasněžené, rozbředlé a deštivé silnice. Odborné znalosti společnosti Nokian Tyres v oblasti bezpečnosti a proměnlivých jízdních podmínek se projevují v konceptu Season Sense, který byl vyvinut pro všestranné celoroční použití. Zajišťuje bezpečnou jízdu v dešti a sněhové břečce a přesné řízení na suché vozovce v horkých letních dnech. Koncept Season Sense kombinuje několik inovativních technických prvků v oblasti lamel, dezénu a pryžové směsi. Pneumatika Nokian Tyres Seasonproof 1 vyniká v nejrůznějších podmínkách; funguje skvěle v širokém rozsahu teplot a vydrží intenzivní opotřebení i v letních vedrech. Působivé zimní charakteristiky nabízí bezpečí od mírnějších zimních dnů až po ty s teplotou pod nulou.

U nového modelu Seasonproof 1 byla výrazně zvýšena odolnost proti opotřebení. V porovnání s pneumatikami Nokian Tyres Seasonproof nabízí Seasonproof 1 až o 30 % více najetých kilometrů. Jedná se o výrazný skok v životnosti pneumatiky, který může v závislosti na stylu jízdy odpovídat další jízdní sezoně.

Inovace zaručují bezproblémové přizpůsobení pro elektromobily

Společnost Nokian Tyres navrhuje a testuje pneumatiky určené pro elektromobily již více než 10 let. S rozšiřujícím se trhem s elektromobily ovlivňuje elektrifikace jízdy také konstrukci pneumatik.  Na důkaz kompatibility s elektromobily Nokian Tyres nabízí nový symbol ELECTRIC FIT™, který najdete na prémiových pneumatikách značky Nokian Tyres®. Bezproblémová kompatibilita s technologií ELECTRIC FIT™ znamená, že se řidiči mohou spolehnout na bezpečný a trvalý výkon pneumatik bez ohledu na jízdní podmínky nebo vozidlo.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!