MEWA: Čištění součástek pomocí ekologických mycích stolů se štětcem

23. srpna 2021, 14:10

V dílnách nebo výrobnách je biologické čištění nástrojů a kovových dílů nejlepší alternativou k běžným studeným čističům. Ty jsou silně cítit a obsahují nebezpečné látky, které bývají zdravotně i ekologicky závadné. Společnost MEWA zde jako poskytovatel služeb nabízí řešení v podobě mnohostranně využitelných mycích stolů MEWA Bio-Circle.

Biologické čištění zajišťují přírodní mikroorganizmy

Systém MEWA Bio-Circle pracuje s čisticí kapalinou na vodní bázi, která neobsahuje žádná toxická a vysoce hořlavá rozpouštědla. Nečistoty na nástrojích nebo kovových dílech jsou efektivně odstraněny šetrným způsobem a bez škodlivých chemických výparů. Při čištění se používají přírodní mikroorganismy, které rozkládají tuky, maziva a oleje.

Mycí stůl lze použít všude tam, kde je potřeba bezpečně a ekologicky vyčistit silně znečištěné nástroje. MEWA Bio-Circle najde uplatnění dokonce i v potravinářském průmyslu, například pokud jde o odstraňování organických sloučenin jako je cukr.

Praktický servis údržby pro bezproblémové využívání

Bezpečnost je vždy na prvním místě. Zaručuje ji také správné používání mycího stolu a jeho pravidelná údržba, která zahrnuje doplňování čisticí kapaliny, výměnu filtru a opotřebovaných dílů. Servis zajišťuje i smlouva o poskytování služeb MEWA s praktickým systémem údržby. Ta se provádí pravidelně, v dohodnutých intervalech, každé čtyři nebo osm týdnů. Vadné díly jsou obvykle vyměněny do 24 hodin.

„Po podpisu smlouvy pracovník servisu MEWA dodá a nainstaluje požadovaný mycí stůl a poté se staráme o jeho pravidelnou údržbu. Aby byl MEWA Bio-Circle ještě ekologičtější, testujeme v současné době ve zkušební fázi nový opakovaně využitelný filtr. Ten by se pak měl po úspěšném zkušebním procesu používat u zákazníků MEWA po celé Evropě,“ vysvětluje Daniel Krause, projektový manažer a specialista odpovědný za oblast čištění dílů ve společnosti MEWA.

Technické údaje k MEWA BIO-CIRCLE Maxi GT a MEWA BIO-CIRCLE Mini GT:

Na výběr je ze dvou modelů:

> BIO-CIRCLE Maxi GT 811 x 520 mm (pracovní plocha), volitelná kolečka
> BIO- CIRCLE Mini GT 700 x 480 mm (pracovní plocha), standardní kolečka

  • oblast využití: dílny, průmysl, výroba, potravinářský průmysl
  • hmotnost: 45 kg (BIO-CIRCLE Mini GT), 55 kg (BIO-CIRCLE Maxi GT)
  • nosnost: 100 kg (Mini GT), 250 kg (Maxi GT)
  • max. obsah: 100 litrů
  • spotřeba energie: cca 700 W
  • výkon čerpadla: 40 W / 380 l/h
  • teplota: nastavení z výroby na cca 41 ° C
  • provozní teplota: 15-48°C
Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!