Palivové filtry Blue Print: Ochrana přesných konstrukčních dílů

19. července 2021, 10:00

Pokrok v technologii filtrů je přímou reakcí na změny v technologii motorů. Moderní benzínové a naftové palivové systémy obsahují velmi přesně konstruované součásti motoru, které se vyrábějí s neuvěřitelnou tolerancí menší než dva mikrony, a přitom jsou vystaveny obrovskému zatížení. Palivo se spaluje nejen kvůli energii, ale v případě vznětového motoru také maže pohyblivé části vysokotlakého palivového čerpadla a vstřikovačů. Proto musí být palivo dokonale čisté.

Palivové filtry Blue Print

Nečistoty v palivu

Nečistoty, které se při tankování dostávají do paliva, a koroze vznikající v kovových palivových nádržích, jsou bohužel všudypřítomné a mohou zničit moderní palivový systém.

I ty nejmenší částice mohou způsobit poškození čepu vstřikovače, což vede ke zhoršenému vstřikování, které následně ovlivňuje účinnost spalování, spotřebu paliva, stabilitu volnoběhu a emise.

Kontaminace vodou a separace

Zatímco pro benzinová i naftová paliva je nutná důkladná filtrace abrazivních nečistot, u nafty jsou na filtraci kladeny ještě další požadavky.

Problémem jsou molekuly vody, které se vyskytují v palivových systémech vznětových motorů. V nádrži dochází ke kondenzaci vody a v palivu se tak mohou vyskytovat její molekuly v suspenzi nebo v emulzi. Bez správné filtrace může voda způsobit korozi součástí palivového systému, jakými jsou čerpadlo a vstřikovače.

Palivové filtry Blue Print pro vznětové motory používají hydrofobní koalescenční materiál, který umožňuje průchod paliva, ale zadržuje vodu. Oddělená voda tvoří kapičky, které se shromažďují na dně filtrační nádoby, odkud je lze pravidelně vypouštět v rámci nezbytné pravidelné údržby.

Houby v nádrži?

Houby v nádržiMotorová nafta je nestabilní organická kapalina sloužící jako potrava pro některé houby (Cladisporium resinae). Spory se dostávají do ovzduší a kontaminují palivo. K růstu hub dochází všude tam, kde se nachází pohromadě nafta a voda, a to za optimálních teplotních podmínek.

Mnoho moderních dieselových systémů neustále cirkuluje a filtruje palivo mezi nádrží a motorem, čímž se do nádrže vrací teplá nafta a vytváří tak ideální prostředí pro růst hub.

Odpadní produkty hub kontaminují palivo, čímž se ucpává palivové potrubí. Řešením je pravidelná údržba pomocí kvalitního filtru, který odstraní vodu z paliva a zabrání tím vzniku hub.

Kvalita originálního vybavení

Řada benzinových a naftových palivových filtrů Blue Print se vyrábí podle přísných prvovýrobních norem pro zajištění správného průtoku a účinnosti paliva při zachování maximální ochrany motoru a palivového systému.

Záruka kvality od Blue Print

  • Pravidelná a intenzivní kontrola kvality zajišťuje neustálou dodávku kvalitních produktů.
  • Každý filtr Blue Print byl navržen a vyroben tak, aby splňoval standardy originálního vybavení.
  • Filtry Blue Print lze namontovat na jakékoli vozidlo bez zneplatnění záruky výrobce vozidla.

Spolehněte se na náhradní díly Blue Print v kvalitě odpovídající OE. Kompletní sortiment pro osobní automobily najdete na: www.partsfinder.bilsteingroup.com.

Značka Blue Print je součástí skupiny bilstein, která zastřešuje několik dalších silných značek. Více informací je k dispozici na adrese: www.bilsteingroup.com.

Další technické informace o všech filtrech značky Blue Print si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!