Potahované brzdové kotouče Delphi Technologies poskytují delší ochranu proti korozi než konkurence

9. července 2019, 13:37

Delphi Technologies, světový poskytovatel aftermarketových servisních řešení, opět prokázal špičkový výkon svých výrobků. V nezávislých testech jeho potahované brzdové kotouče porazily konkurenci, přičemž prokázaly více než o 720 hodin déle trvající odolnost vůči korozi za použití solného postřiku ve srovnání s méně než 24 hodinami u prémiového černého lakovaného kotouče a obyčejného OE.

Potahované brzdové kotouče Delphi Technologies

Dodatečná ochrana zaručuje kvalitní disk s dlouhou životností, který mohou montéři bez váhání aplikovat. Díky absenci nutnosti čištění oleje se mnohem rychleji a snadněji montují, což ušetří autodílně práci i dobu trvání údržby.

„Víme, že klíčem k výnosné údržbě brzd je jejich rychlá montáž, úspěšná na první pokus,“ říká Neil Fryer, viceprezident Global Marketing, Product and Strategy, Delphi Technologies Aftermarket.

„Naše potahované brzdy jsou navrženy tak, aby mohly být vybaleny a nainstalovány přímo z krabice, čímž ušetří drahocenný čas a peníze. Také chápeme, že distributoři a autoservisy chtějí pro své zákazníky jen ty nejlepší produkty. Konkurenční testy dokazují, co jsme po celou dobu věděli – že naše potahované brzdové disky zvládají všechno – výdělečné opravy pomocí výrobků, které budou profesionálové radí doporučovat i montovat.“

Nezávislá specializovaná materiálová laboratoř provedla srovnávací testování produktů za použití populární aplikace PSA. V souladu s předpisy ASTM B117-16 laboratoř vystavila natřené brzdové kotouče Delphi Technologies, OE a pět předních konkurentů na aftermarketu 720 hodinám intenzivního solního postřiku. Po 24 hodinách vykázal potahovaný brzdový kotouč Delphi Technologies pouze mírnou korozi na několika místech. V průběhu celého testu si zachoval neustále silný výkon.

Na rozdíl od něj podlehly jak OE, tak i prvotřídní natřené kotouče celkové korozi do 24 hodin a byly z testu odebrány, čímž se zvýraznil rozdíl mezi plně potahovanými, lakovanými a obyčejnými kotouči.

„Litinové brzdové kotouče jsou náchylné ke korozi kvůli silniční soli, nečistotám a vodě,“ vysvětluje Fryer. „Proto na celkový povrch našich kotoučů nanášíme ekologicky šetrnou vrstvu na bázi vody a zinkových vloček Geomet, včetně horní části, vnějšího okraje, vnitřních linií a třecích ploch. Jak prokázaly tyto testy, výrazně to zlepšuje ochranu.“

A zatímco natřené nebo částečně potahované kotouče mohou vypadat při instalaci stejně dobře, jejich výhody jsou krátkodobé. Kontaminující látky, zejména v zimních měsících, mohou rychle a snadno proniknout barvou nebo jakýmkoliv nechráněným povrchem, což vede ke korozi a urychlenému opotřebení.

Kromě zvýšené ochrany nabízí potahované brzdové disky Delphi Technologies také významné výhody pro montéry. Díky absenci oleje, který by bylo nutné vyčistit, je mohou mechanici zkrátka vybalit a namontovat přímo z krabice. Silná vrstva Geometu na montážní ploše náboje také usnadňuje odstraňování brzdového kotouče, protože díky menší korozi bude nižší i přilnavost.

„Tyto testy dokazují, že pokud jde o brzdové kotouče, je rozhodující to, co je na povrchu – a také pod ním ve smyslu kvality a trvanlivosti zpracování,“ dodává Fryer.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!