Bosch přináší palivové filtry na trh již 90 let

27. února 2020, 14:49

Palivové filtry Bosch chrání vstřikovací systém v motorových vozidlech od roku 1930. Spolehlivě čistí palivo od částic a vody, podporují optimální výkon motoru a budou tak i nadále velmi platné.

Bosch přináší palivové filtry na trh již 90 let

Od roku 1930 – 90 let palivových filtrů Bosch

V prvních letech automobilů nebyla kvalita paliva srovnatelná s dnešní dobou.

Znečištění v palivu mohlo kdykoli ucpat vstřikování a znehybnit vozidlo. Tento problém byl vyřešen palivovými filtry, které společnost Bosch poprvé uvedla na trh před 90 lety. Chránily technologii vstřikování vznětových a později i zážehových motorů před kontaminací.

Princip fungování byl podobný dnešnímu filtru. Použitý filtrační materiál však vyžadoval pravidelné čištění. V roce 1936 společnost Bosch jako první použila jako filtrační médium speciální papír.

Tento materiál se stále používá ve filtrech, protože má dobrý čisticí účinek.

Filtry Bosch pro automobilovou budoucnost

Ať již elektrický pohon, palivový článek nebo hybrid: všechny tyto pohony také vyžadují čistou vodu, olej nebo vzduch jako chladicí médium pro akumulátor a motor. A i kabinové filtry budou nadále zajišťovat kvalitní vzduch uvnitř vozidla! Společnost Bosch bude i v budoucnu dodávat ty správné filtry – bez ohledu na to, jaká paliva nebo pohony budou na trhu.

Výroba začala v roce 1930 ve Stuttgartu

Palivové filtry, jako jsou ty, které společnost Bosch poprvé uvedla před 90 lety, vyřešily především jeden problém: Chránily před kontaminací technologii vstřikování do vznětových a později i do zážehových motorů.

Konstrukce prvních palivových filtrů Bosch byla velmi promyšlená, ale filtry se musely relativně často čistit. V roce 1936 společnost Bosch jako první použila jako filtrační médium speciální papír. V další rozvinuté formě je tento materiál dnes běžný díky svému velmi dobrému čisticímu účinku.

Bosch přináší palivové filtry na trh již 90 let

Pro mobilitu zítřka: Filtry zůstávají stále důležité!

Společnost Bosch bude i v budoucnu dodávat ty správné filtry – bez ohledu na to, jaká paliva nebo pohony budou na trhu. Ať už elektrický pohon, palivový článek nebo hybrid: tyto pohony také vyžadují čistou vodu, olej nebo vzduch jako chladicí médium pro akumulátor a motor. A kabinové filtry i nadále zajišťují kvalitní vzduch uvnitř vozidla!

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!