Sogefi představuje nový palivový filtr pro lehké užitkové vozy

7. prosince 2020, 8:46

Firma Sogefi (CIR Group) rozšiřuje svou nabídku o palivové filtry pro skupinu vozů Renault-Nissan-Mitsubishi (RNM).

Vozový park lehkých komerčních vozidel v evropské Unii se v roce 2019 rozrostl o 2,1 milionů vozidel. Tento vzrůst lze pozorovat již sedm let za sebou.

Posledním příkladem technologie Sogefi v oblasti palivových filtrů je filtrační modul pro skupinu lehkých užitkových vozů Renault-Nissan-Mitsubishi (RNM) – lídra v segmentu lehkých nákladních vozů a dodávek.

Modul palivového filtru

Palivový filtr SogefiSpolečnost Sogefi vyvinula vysoce inovativní modul palivového filtru vyrobený z velmi robustního ocelového pouzdra nýtovaného s kovovo/plastovou hlavou. Obsahuje snímač hladiny vody a optimalizovaný elektrický ohřívač paliva, který zaručuje spolehlivý start i během nejchladnějších rán, a to bez ohledu na kvalitu užívaného paliva.

Na základě technologie Sogefi Diesel3Tech™ chrání tento filtr motor i vstřikovací systém, a to i v případě extrémní kontaminace vodou. Diesel3Tech™ separuje kapky vody (až 10µm) od paliva a uchovává vodu v odlučovači. Jakmile je dosaženo určité hladiny vody, rozsvítí se palubní kontrolka. Pak lze oddělenou vodu odvést vypouštěcím šroubem.

Filtrační prvek nabízí vynikající kapacitu zadržování nečistot při současném zmenšení povrchu. Díky nýtované konstrukci je filtr v pouzdru dokonale utěsněn a před montáží na vozidlo nemůže být znečištěn. Tím se zabrání riziku poškození moderních a citlivých součástí vstřikování paliva.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!