LED retrofity Philips lze legálně používat na německých silnicích

9. července 2021, 9:39

Majitelé 29 modelů osobních automobilů již mohou vyměnit dosud používané halogenové žárovky H7 za LED retrofity značky Philips. Německo se stává první zemí v Evropě, která schválila jejich používání na veřejných komunikacích.

Philips retrofity

Halogenové žárovky, které byly uvedené do sériové výroby v šedesátých letech 20. století, již mají na trhu svého nástupce. Jedná se o ultramoderní LED retrofity, ve kterých bylo vlákno ve skleněné baňce nahrazeno vysoce výkonnými LED diodami. Zachování stejného upevnění umožňuje jejich přímou montáž (na principu „plug and play“) do tovární zásuvky světlometů automobilu.

Společnost Philips představila první generaci retrofitů v roce 2017. Od té doby začal důkladný výzkumný proces, který umožnil jejich schválení pro dopravX-tremeUltinon LED u po veřejných komunikacích. Jako první vydal v červenci 2020 pozitivní hodnocení Korea Automobile Testing & Research Institute.

Philips retrofity

Podobný postup právě završil Německý spolkový úřad pro automobilovou dopravu (KBA) ve spolupráci s TÜV Rheinland. Vydaný certifikát (na základě vnitrostátního ustanovení §22a StVZO) umožňuje instalaci nejnovějších retrofitů Philips Ultinon Pro6000 H7 LED do 29 modelů automobilů. Základní podmínkou je registrace vozu na území SRN a samostatné vytištění certifikátu, jehož předložení může během silniční kontroly vyžadovat policie.

„Jako výrobce osvětlení vozidel s více než stoletými zkušenostmi v této oblasti se blížíme k technickým limitům vývoje halogenových žárovek. Jsme proto zcela přesvědčeni, že je zapotřebí nové řešení na základě moderních technologií. Osazení LED diod do již používaných světlometů vozu je zcela nový koncept, který vyžaduje složitý výzkumný, ale také právní proces. Výsledky se konečně dostavily. Doufáme, že po prvním schválení pro použití na veřejných komunikacích v Koreji a Německu se brzy připojí další země,“ hodnotí Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe ze společnosti Lumileds Poland, výrobce a distributora automobilového osvětlení značky Philips.

Retrofity Philips Ultinon Pro6000 H7 LED se vyznačují kompaktní konstrukcí, která integrovala potřebnou elektroniku a výkonný systém odvodu tepla AirBoost. Originální LED čipy mají stejné parametry jako ty, které se dodávají na trh OEM. V kombinaci s technologií SafeBeam – ve srovnání se zákonem požadovaným minimem pro halogenové žárovky – poskytuje o 230 procent jasnější světlo a zároveň chrání ostatní řidiče před oslepujícím efektem. Barevná teplota v řádu 5800 K zvětšuje zorné pole a kontrast zraku, a tak umožňuje zpozorovat více detailů na silnici.

Jejich životnost je šestinásobně vyšší než v případě standardní žárovky. Nové retrofity Philips Ultinon Pro6000 H7 LED lze legálně namontovat do konkrétních modelů automobilů (viz příloha). Jsou povoleny pro použití na veřejných komunikacích v Německu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Miro, 1. srpna 2021, 9:39 0 0

Kde je teb seznam , kde ho môžem otvoriť, kde je ta príloha

Odpověď

AnM, 1. srpna 2021, 20:41 0 0

Dobrý den, nyní by mělo být možné přílohu otevřít. Omlouváme se za předešlé komplikace.

Odpověď