LIQUI MOLY dosáhla obratu předchozího roku již během deseti měsíců

1. listopadu 2021, 10:51

Firma Liqui Moly překonala celkový obrat roku 2020 ve výši 611 milionů eur. Už ten představoval historické maximum. V roce 2021 společnost dosáhne největšího růstu tržeb ve své historii.

Firma z Ulmu zaznamenávala v uplynulém roce stále nové a nové rekordy. Výrobce motorového oleje dnes také překonal desetiměsíční cíl, který si stanovil: obrat 611 milionů eur. Společnost také v říjnu dosáhla nového měsíčního rekordu, a to 70 milionů eur.

„Naše společnost je zdravá. A oleje, aditiva a maziva jsou motorem ekonomiky,“ říká Ernst Prost hrdě a s vděkem za výkon týmu.

Tento milník je ve skutečnosti více než jen pouhým úspěchem. Ceny komodit se celosvětově vyšplhaly do astronomických výšek a některé již nejsou vůbec k dispozici. Kromě toho dochází k celosvětovému poklesu cestovních i nákladních kapacit.

„Kvůli tomu je naše každodenní podnikatelské a sociálně angažované hospodaření extrémně těžké,“ říká šéf Liqui Moly.

Zdá se, že agilní obchodní postupy jsou pro německou středně velkou společnosti s více než 1.000 zaměstnanci výhodou.

„Máme možnost si náš kurz spontánně upravovat. K tomu patří i to, že se neustále vyvíjíme a tvrdě pracujeme. Jinak půjdeme ke dnu,“ vysvětluje Ernst Prost. Úspěch dává firmě za pravdu. „Nejenže jsou naše výrobky všude potřebné, ale oceňovány jsou také naše služby zákazníkům, naše kvalita a naše hodnoty, které žijeme. V kombinaci s týmovým duchem, bojovností a silnou značkou je to tajemství našeho úspěchu. Nyní se soustředíme na spurt na konci roku a doufáme v další rekord. V nejvyšší nárůst obratu. Jako vždy neodpočíváme na vavřínech, ale přidáváme plyn,“ uzavírá generální ředitel Ernst Prost.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!