Závod firmy Bosch v Jihlavě posiluje své kompetence v oblasti elektromobility

3. října 2022, 15:15

Vedle stávající výroby komponentů pro konvenční spalovací motory posílí Bosch v Jihlavě své kompetence i v oblasti elektromobility. Jihlavský závod se již nyní intenzivně připravuje na sériovou výrobu elektronáprav, elektrických motorů, statorů a rotorů pro elektrická osobní vozidla.

Náběh nové výroby bude probíhat postupně: V roce 2023 budou instalovány první výrobní linky, od roku 2024 dojde k zahájení sériové výroby, od roku 2025 je plánována výroba elektromotorů.

Bosch prosazuje v Jihlavě ochranu klimatu a udržitelnou mobilitu – další růst prostřednictvím elektrifikace a elektromobility

„K budování nové výroby dochází postupně. Již nyní připravujeme výrobní prostory pro novou výrobu v závodě 3 na Pávově. První linky budeme instalovat na jaře 2023. Pak může začít i výroba prvních vzorků nových produktů – tak, aby je i pilotní zákazník otestoval v klasických sériových podmínkách a následně mohl nechat projít vozidla s novým typem pohonu homologací.

Od roku 2024 dojde k zahájení sériové výroby, v roce 2025 plánujeme v jihlavském závodě převzetí dalšího nového výrobku pro elektrická osobní vozidla, elektromotoru. Součástí přípravy nové výroby pro elektromobilitu bylo přemístění některých nevýrobních oblastí, jako např. technické údržby strojů, do externích prostor „LOG Point 112“, které se nacházejí přibližně dva kilometry od závodu 3. Díky naší flexibilitě se nám podařilo uvolnit dostatečné výrobní plochy pro novou výrobu,“ doplnil Rajendra Basavaraju, technický ředitel Bosch Diesel s.r.o.

Rozvoj kompetencí jihlavského závodu posílí značku Bosch v České republice

„Technologický vývoj v jihlavském závodě nás velice těší. Získání kompetencí jihlavského závodu v oblasti elektromobility je velký úspěch, který kromě jiného přispěje i k dalšímu upevnění postavení firmy Bosch jako kompetentního partnera a atraktivního zaměstnavatele v rámci celé České republiky. Naše regionální kompetence v oblasti elektromobility doplňuje také spolupráce na vývoji vodíkového palivového článku a technologií potřebných pro výrobu vodíku v našem R&D v Českých Budějovicích,“ prohlásil Milan Šlachta, reprezentant skupiny společností Bosch v ČR. „Elektrický motor s vysokou pravděpodobností ještě dlouho nebude jediným pohonem na trhu. Oba české závody zaměřené na automobilovou techniku se proto nadále věnují i stávající výrobě a vývoji komponent pro spalovací motory.”

V jihlavském Boschi bude vedle montáže nových výrobků a sériové výroby komponent fungovat také dlouhodobá zkušebna.

Závod Jihlava

Ve firmě BOSCH DIESEL s.r.o. pracuje na 4.500 zaměstnanců. K hlavním výrobkům patří vysokotlaká čerpadla pro dieselové motory, tlakové zásobníky, regulační ventily tlaku, vstřikovací injektory a zpětné vedení paliva pro systém common rail. Firma získala řadu národních a mezinárodních ocenění, jako například prestižní ocenění

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!