Klimaticky zcela neutrální vůz: Vitesco technologies je součástí projektu Polestar 0

13. února 2023, 12:07

Společnost Vitesco Technologies se připojila k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit první zcela klimaticky neutrální vozidlo na světě. Vitesco Technologies bylo vybráno jako partner pro spolupráci na vývoji výkonové elektroniky s cílem dosáhnout do roku 2030 měniče s nulovými emisemi uhlíku pro použití v sériových vozidlech.

 Polestar 0

Na vývoji klimaticky neutrálního vozu spolupracují i výzkumné ústavy, investoři, vládní organizace, velké společnosti, i malé začínající podniky. Společně usilují o identifikaci a eliminaci všech faktorů poškozujících klima v celém životním cyklu vozu bez výjimky: od těžby surovin, zpracování materiálů a výroby až po přepravu a likvidaci výrobků.

„Jsme potěšeni, že můžeme veřejně představit Vitesco Technologies jako partnera projektu Polestar 0,” uvedl Hans Pehrson, vedoucí projektu společnosti Polestar, švédského výrobce prémiových elektromobilů. „Plně udržitelná společnost vyžaduje, abychom spolupracovali dosud nevídaným způsobem. Spojujeme síly s těmi, kteří jsou stejně odhodláni tuto vizi uskutečnit. Společnost Vitesco Technologies se svými rozsáhlými zkušenostmi s elektrifikací v kombinaci se svým závazkem k udržitelnosti je pro Polestar v tomto projektu ideálním partnerem.”

Vitesco Technologies již realizuje několik projektů pro konkrétní produkty a komponenty. Jedním z příkladů je projekt Circular Electronics, jehož cílem je dosáhnout úplné recyklovatelnosti elektronických komponent.

„Jen pro výkonovou elektroniku v projektu Polestar 0 analyzujeme přibližně 10 dílčích sestav s více než 1.000 součástkami,” vysvětluje Mike Brighton, odpovědný projektový manažer společnosti Vitesco Technologies. „Kromě toho zkoumáme použití přírodních vláken a biologicky vyráběných plastů, abychom jmenovali jen jeden z mnoha aspektů tohoto výzkumného projektu.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!