Čištění DPF filtrů – novinka u Turbo-Tecu

13. listopadu 2017, 13:17

Společnost Turbo-Tec nabízí novou službu. Nově pořídila technologickou linku určenou k čištění filtrů DPF, FAP a SCR katalyzátorů. Díky svým rozměrům umožňuje renovovat filtry osobních vozidel, nákladních automobilů i užitkových vozidel.

Turbo-Tec nabízí čištění DPF filtrů

Jedinou podmínkou pro úspěšnou renovaci filtru je minimální míra mechanického poškození, obzvláště komory filtru. Filtr, demontovaný z vozidla, je podroben procesu obnovy za použití odpovídajících čisticích prostředků a proudu vody při správné teplotě a tlaku. Díky tomu jsou odstraněny všechny pevné částice PM10, sedimenty z oleje a ceru (v případě filtrů FAP). Toto je velmi účinné řešení, které neohrozí poškození komory filtru (což se může stát při metodě čištění založené na užití vysokých teplot). Aplikovaná metoda zaručuje obnovení efektivity filtru až na 98% původní hodnoty bez nutnosti řezání nebo demontáže snímačů z pouzdra filtru – ty budou také vyčištěny.

Linka dále umožňuje nejen měření úrovně znečištění filtru před a po cyklu mazání, ale i tisk protokolů s výsledky tištění, což dovoluje posoudit efektivitu tohoto procesu. Velkou výhodou je i rychlost čištění filtrů. U osobních vozidel je filtr vyčištěn do 30 minut, u nákladních vozidel a užitkových strojů pak tento proces trvá až 120 minut.

Na tuto službu poskytuje společnost Turbo-Tec záruku 12 měsíců. Pokud nebude existovat možnost účinného čištění filtru, za službu nebude účtován žádný poplatek. V případě, že se filtr do 12 měsíců od provedení čištění zablokuje znovu, společnost Turbo-Tec provede další renovaci zdarma.

Na porovnání jednotlivých metod čištění, jejich výhody a nevýhody se můžete podívat v přehledné tabulce ve formátu PDF.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!