Firma Auto Kelly rozšířila nabídku vzduchových filtrů o speciální bavlněné filtry K&N

, 23. září 2019, 13:33

Vzduchové filtry z bavlny se značkou K&N, které v Auto Kelly nově zařadili do portfolia, jsou ve světě motorů dávno zavedený pojmem a navíc již půl století drží rekordy a vítězství v prodejích bavlněných filtrů.

Speciální bavlněné filtry K&N u Auto Kelly

Jak filtry fungují a jaké jsou jejich přednosti

Současné bavlněné vzduchové filtry K&N vypadají jinak než ty původní. Společnost stále pracuje na jejich dalším vývoji a zdokonalování. Ale neliší se nijak zásadně a základní princip zůstává stále zachován.

„Naše vzduchové filtry vlastně tvoří několik vrstev bavlněné gázy zalisované vstřikováním pod vysokým tlakem do hliníkového rámu s polyuretanovým těsněním. Bavlněná vlákna následně napouštíme speciálním olejem v přesně stanoveném množství, aby se při průchodu vzduchu filtrem olej neuvolňoval, ale aby bavlna ve filtru nikdy zcela nezaschla. Bavlněná mikrovlákna díky tomu neustále mírně lepí,“ vysvětlil Joost Adriaans, manažer evropského vývojového oddělení K&N v Nizozemsku.

Co se týče životnosti, filtry stačí jen vyprat, opět napustit olejem a znovu dokonale fungují. Pro běžný deskový filtr stačí jedna malá sklenička oleje, protože bavlněná vlákna speciálně vytvořenou olejovou suspenzi dokáží uchovávat po velmi dlouhou dobu. Toto výkonné filtrační médium zajišťuje snadný průchod většího množství vzduchu a hlavně maximální ochranu motoru.

Mají vyšší výkon, rychlejší akceleraci, šetří životní prostředí i peníze

Ten, pro koho je jízda a řízení zábavou, jistě okamžitě po instalaci filtru K&N zaznamená změnu. Motor dostává více vzduchu, má vyšší výkon, akcelerace je rychlejší, reakce vozu živější. A ti ostatní, kteří jízdu tak neprožívají, zase uvítají, že problém výměny filtru mají jednou provždy vyřešen.

Zanedbatelná není ani finanční stránka, neboť ušetří peníze za nákup a výměnu dalších filtrů. Pozitivní je i ekologické hledisko, které v současnosti zajímá stále více lidí.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!