Vzducholoď Goodyear se opět chystá do vzduchu

8. června 2021, 9:41

Poprvé po deseti letech loni na evropské nebe opět vstoupila vzducholoď Goodyear. Letos na starém kontinentu navštíví ještě více míst, mimo jiné legendární závodní okruh v německém Nürburgringu, kde nasnímá letecké záběry závodů Světového poháru cestovních vozů FIA World Touring Car Cup (WTCR). Poté bude impozantní dopravní prostředek brázdit vzdušný prostor nad řadou evropských měst, včetně Londýna, Milána, Le Mans a také Prahy.

Goodyear vzducholoď

V Evropě létá v barvách společnosti Goodyear poloztužená vzducholoď Zeppelin NT, která je největším modelem svého druhu na světě. Na celém světě známá ikonická vzducholoď, kterou lze na obloze spatřit již od desátých let minulého století, nabídne jako nepřehlédnutelný ambasador značky Goodyear nejen nezapomenutelný a ojedinělý zážitek, ale bude také zprostředkovávat unikátní letecké záběry nejzajímavějších motoristických závodů, včetně 24 Hodin Le Mans.

V roce 2021 vzducholoď navštíví různá evropská města a události kalendáře motoristických závodů, kde ji budou mít příležitost spatřit fanoušci motoristického sportu. Na vlastní oči ji však bude možné vidět také během jejích přeletů do tak atraktivních evropských měst jako Londýn, Milán, Le Mans nebo Praha. Během evropské cesty vzducholodi se bude na vybraných místech podél celé trasy na oslavu jejího příletu konat i řada speciálních akcí.

Poprvé se vzducholoď Goodyear ukáže 5. června na okruhu v Nürburgringu, kde bude pořizovat letecké záběry závodů seriálu WTCR pro sportovní kanál Eurosport. Loni se Goodyear stal oficiálním dodavatelem pneumatik pro závody WTCR. Následně, 24. a 25. června, poletí vzducholoď z Bonnu do Londýna, kde se připojí k závodu Britského mistrovství cestovních vozů (BTCC) v Brands Hatch. Zajistí tam televizní záběry, díky nimž budou moci fanoušci motoristického sportu pozorovat závody ze zcela nové perspektivy, a nabídne také památeční lety přes britskou metropoli pro veřejnost.

Vzducholoď Goodyear

Ve dnech 16. až 18. července vzducholoď navštíví Milán a závod 6 Hodin Monzy, který je součástí FIA Mistrovství světa endurance (WEC). Dále pak zaletí do slovinské Lublaně (21. července) a polské Wroclavi.(30. července až 2 srpna). Na cestě mezi těmito dvěma městy bude přelétat i nad Prahou, kde bude 30.  července v dopoledních hodinách kroužit nad Vyšehradem, aby pozdravila české fanoušky. Z Wroclavi bude vzducholoď Goodyear pokračovat do Kodaně, kde zavítá na tamní průkopnický závod elektrických vozidel PURE ETCR. Letový kalendář 2021 vzducholodi se uzavře na závodě 24 Hodin Le Mans (21. až 22. srpna), kde rovněž pomůže při podrobném živém televizním přenosu kanálu Eurosport.

Piotr Nagalski, marketingový ředitel Goodyear v Evropě, řekl: „Objevování nového bylo se značkou Goodyear vždy neodmyslitelně spojeno. Po svém vítaném návratu na evropské nebe v roce 2020 letos vzducholoď Goodyear navštíví více měst a více sportovních událostí a po cestě proletí řadou světově proslulých míst. Při letech v Německu, Francii, Itálii, Spojeném království, Polsku, Dánsku a Slovinsku tak bude vzducholoď Goodyear v létě dále předávat poselství o odhodlání značky Goodyear jít stále dál.“

Celý itinerář cesty vzducholodi Goodyear v roce 2021

Datum Město/Událost Předtím prolétne nad městy
5. června WTCR Nürburgring 3. června

Friedrichshafen, Stuttgart, Mannheim, Wiesbaden, Koblenz, Bonn

26. – 30. června Londýn a BTCC

v Brands Hatch

24. – 25. června

Friedrichshafen, Bonn, Cáchy, Waterloo, Kortrijk,

Calais, Folkestone, Ashford, Rochester

16. – 18. července Miláno a 6 Hodin Monzy (WEC) 13. – 15. července

Friedrichshafen, Basilej, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône, Lyon, Valence, Avignon, Nîmes, Marseille, Cannes, Monako, Janov

21. července Lublaň 20. července

Verona, Padova, Benátky, Terst

22. – 23. července

Štýrský Hradec, Wiener Neustadt, Wels, Mnichov, Memmingen

31. července – 2. srpna Wrocłav 29. – 30. července

Memminger, Augsburg, Řezno, Plzeň, Praha, Trutnov

6. – 8. srpna Kodaň a PURE ETCR 3. – 4. srpna

Grünberg, Frankfurt nad Odrou, Berlín, Schwerin, Lübeck, Fehmarn

9. – 10. srpna

Fehmarn, Lübeck, Hamburk, Hildesheim, Kassel, Frankfurt,

Mannheim, Štuttgart

20. – 22. srpna 24 Hodin Le Mans (WEC) 18. – 19. srpna

Friedrichshafen, Basilej, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône,

Sancerre, Orléans

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!