Bučan s.r.o.

Bučan s.r.o.

Společnost se zabývá distribucí autoopravárenských, zejména autolakýrnických materiálů a příslušenství, čemuž se věnuje již déle než 25 let.

Sídlo společnosti se nachází v Plzni a provozovna v Plané u Mariánských Lázní.

Prodej veškerého sortimentu zajišťuje v rámci České republiky 12 školených oblastních prodejců s podporou aplikačního technika.

Spolu s dodáním produktů zajišťuje společnost rovněž i technickou podporu a servis.

Svým zákazníkům navíc nabízí odborná školení ve své provozovně, přímo u klientů nebo ve školicích střediscích dodavatelů a komplexní audity provozu lakovny.

Společnost je certifikována na zavedení a udržování systému managementu kvality dle normy ČSN EN ISO 9001.

Bučan s.r.o. je výhradním distributorem prémiové značky autolakýrnických materiálů R-M, divize BASF. Je rovněž importérem stříkací techniky SATA a profesionálních elektrických a pneumatických nástrojů, příslušenství a odsávacích systémů Rupes. V neposlední řadě je autorizovaným distributorem produktů 3M a dalších značek, jako jsou Novol, Spectral, Festool, SIA, Tesa, Atmos, Schneider apod.

HISTORIE

Společnost byla založena v roce 1992. Původně zaměřena na prodej kosmetiky. Neměla žádné zaměstnance a obrat v roce 1993 dosáhl výše 250.000,- Kč. Počínaje rokem 1994 se již její činnost zakládá plně na prodeji zařízení a materiálů pro autolakovny. Prvního zaměstnance společnost zaměstnává v roce 1995 a v témže roce již roční prodeje vzrostou na 4.000.000,- Kč.

Zlomovým se stává rok 1996. Ve svých obchodních aktivitách se spojí majitelé dvou firem a zakládají sdružení pod názvem RENOVA se 100% českými vlastníky. Spojením lidských a finančních zdrojů vybudují fungující obchodní strategii s distribuční sítí po celé ČR. Dodavateli jsou též pouze české výrobní a obchodní firmy.

I přes to, že v roce 2001 sdružení zrealizuje obchody za více jak 30.000.000,- Kč, je to jeho poslední rok. Počátkem roku 2002 se společnost rozpadá a vznikají dvě samostatné firmy pod názvem AUTOLAK SERVIS a RTC Tachov, která si též ponechává logo. Ještě týž rok však společnost RTC Tachov zaniká. Celou její obchodní síť odkupuje AUTOLAK SERVIS a v následujících letech, se svými 15 zaměstnanci, dosahuje ročních obratů přes 50.000.000,- Kč. V roce 2004 začíná kontaktovat první zahraniční dodavatele.

Jedním z nejvýznamnějších se však stává rok 2012, kdy společnost zásadním způsobem investuje. Pod novým obchodním jménem Bučan s.r.o. zakládá své sídlo v Plzni a zrekonstruuje zakoupenou nemovitost v Plané, jako provozovnu a sklady. Následně odkupuje obchodní síť společnosti Mikos s.r.o. a podepisuje lukrativní smlouvu o výhradním obchodním zastoupení prémiové značky automobilových opravárenských laků R-M, divize BASF. Počet zaměstnanců vzroste na 30 s obratem kolem 110.000.000,- Kč za rok. I nadále zůstává v rukou českého majitele bez zahraniční účasti.

Články o společnosti:

SPECTRAL 535-00 – novinka mezi matnými laky

SPECTRAL KLAR 535-00 – tak zní název nejnovějšího matného bezbarvého laku představeného společností NOVOL.

Nové pneumatické vysavače ATEX od firmy RUPES

Společnost RUPES nedávno představila dva nové typy pneumatických vysavačů ve verzi ATEX – KX135MN (s manuálním startem) a KX135AN (s manuálním a automatickým startem).

Dvě novinky značky SPECTRAL měnící pohled na bezbarvé laky

Společnost NOVOL uvedla na trh 2 nové bezbarvé laky patřící do její prémiové řady produktů SPECTRAL – KLAR 505-00 a KLAR 545-00.

SATA exportní novinky 01/2021

Výrobce SATA prostřednictvím svých pravidelných Exportních novinek informuje o aktuálních nových produktech a změnách v sortimentu.

Pozvánka na online seminář 3M – vytváření spoje

Společnost Bučan s.r.o. vás zve ve čtvrtek 17. června 2021 od 11:00 k bezplatnému webináři na téma „Vytváření spoje“ kde se dozvíte více od odborníků na pásky a lepidla.

Více