Bučan s.r.o.

Bučan s.r.o.

Společnost se zabývá distribucí autoopravárenských, zejména autolakýrnických materiálů a příslušenství, čemuž se věnuje již déle než 25 let.

Sídlo společnosti se nachází v Plzni a provozovna v Plané u Mariánských Lázní.

Prodej veškerého sortimentu zajišťuje v rámci České republiky 12 školených oblastních prodejců s podporou aplikačního technika.

Spolu s dodáním produktů zajišťuje společnost rovněž i technickou podporu a servis.

Svým zákazníkům navíc nabízí odborná školení ve své provozovně, přímo u klientů nebo ve školicích střediscích dodavatelů a komplexní audity provozu lakovny.

Společnost je certifikována na zavedení a udržování systému managementu kvality dle normy ČSN EN ISO 9001.

Bučan s.r.o. je výhradním distributorem prémiové značky autolakýrnických materiálů R-M, divize BASF. Je rovněž importérem stříkací techniky SATA a profesionálních elektrických a pneumatických nástrojů, příslušenství a odsávacích systémů Rupes. V neposlední řadě je autorizovaným distributorem produktů 3M a dalších značek, jako jsou Novol, Spectral, Festool, SIA, Tesa, Atmos, Schneider apod.

HISTORIE

Společnost byla založena v roce 1992. Původně zaměřena na prodej kosmetiky. Neměla žádné zaměstnance a obrat v roce 1993 dosáhl výše 250.000,- Kč. Počínaje rokem 1994 se již její činnost zakládá plně na prodeji zařízení a materiálů pro autolakovny. Prvního zaměstnance společnost zaměstnává v roce 1995 a v témže roce již roční prodeje vzrostou na 4.000.000,- Kč.

Zlomovým se stává rok 1996. Ve svých obchodních aktivitách se spojí majitelé dvou firem a zakládají sdružení pod názvem RENOVA se 100% českými vlastníky. Spojením lidských a finančních zdrojů vybudují fungující obchodní strategii s distribuční sítí po celé ČR. Dodavateli jsou též pouze české výrobní a obchodní firmy.

I přes to, že v roce 2001 sdružení zrealizuje obchody za více jak 30.000.000,- Kč, je to jeho poslední rok. Počátkem roku 2002 se společnost rozpadá a vznikají dvě samostatné firmy pod názvem AUTOLAK SERVIS a RTC Tachov, která si též ponechává logo. Ještě týž rok však společnost RTC Tachov zaniká. Celou její obchodní síť odkupuje AUTOLAK SERVIS a v následujících letech, se svými 15 zaměstnanci, dosahuje ročních obratů přes 50.000.000,- Kč. V roce 2004 začíná kontaktovat první zahraniční dodavatele.

Jedním z nejvýznamnějších se však stává rok 2012, kdy společnost zásadním způsobem investuje. Pod novým obchodním jménem Bučan s.r.o. zakládá své sídlo v Plzni a zrekonstruuje zakoupenou nemovitost v Plané, jako provozovnu a sklady. Následně odkupuje obchodní síť společnosti Mikos s.r.o. a podepisuje lukrativní smlouvu o výhradním obchodním zastoupení prémiové značky automobilových opravárenských laků R-M, divize BASF. Počet zaměstnanců vzroste na 30 s obratem kolem 110.000.000,- Kč za rok. I nadále zůstává v rukou českého majitele bez zahraniční účasti.

Články o společnosti:

Novol představuje technologii SPECTRAL ENERGY SAVING

Společnost NOVOL představila energeticky úspornou technologii s názvem SPECTRAL ENERGY SAVING, s níž lakovny ušetří až 52 % na nákladech na energie (plyn/nafta/elektřina) a 38 % na čase přípravy a aplikace v porovnání s tradičními technologiemi.

AirTOP – nový bezbarvý lak od R-M bez nutnosti vypalování

R-M přichází na trh s novým bezbarvým lakem AirTOP, který zákazníkům pomůže při boji se současnými vysokými cenami energií.

Společnost Unic oslavila 35. výročí řadou myček Edition 35

Společnost Unic uvedla na trh ke svému 35. výročí novou řadu myček s názvem „Edition 35“. Tato řada má pokročilou technologií čištění a špičkovou kvalitou konstrukce s větším prostorem pro čištění na menší ploše.

Nová pracovní stanice pro vysavač RUPES KS300

Nedávno společnost RUPES představila vysavač KS300 se dvěma 1200 W motory a třemi kroky filtrace, na kterém mohou souběžně pracovat až čtyři strojky.

RUPES BigFoot: Webová aplikace na korekci laku

Firma RUPES oznamuje spuštění nové BigFoot Webové aplikace na korekci laku. Jedná se o inovativní nástroj, který pomáhá nalézt nejlepší kombinaci strojků, lešticích kotoučů a past RUPES pro dosažení optimálních výsledků při uživatelem definovaných proměnných, kterými jsou tvrdost laku a typ defektu.

Více