Bučan s.r.o.

Bučan s.r.o.

Společnost se zabývá distribucí autoopravárenských, zejména autolakýrnických materiálů a příslušenství, čemuž se věnuje již déle než 25 let.

Sídlo společnosti se nachází v Plzni a provozovna v Plané u Mariánských Lázní.

Prodej veškerého sortimentu zajišťuje v rámci České republiky 12 školených oblastních prodejců s podporou aplikačního technika.

Spolu s dodáním produktů zajišťuje společnost rovněž i technickou podporu a servis.

Svým zákazníkům navíc nabízí odborná školení ve své provozovně, přímo u klientů nebo ve školicích střediscích dodavatelů a komplexní audity provozu lakovny.

Společnost je certifikována na zavedení a udržování systému managementu kvality dle normy ČSN EN ISO 9001.

Bučan s.r.o. je výhradním distributorem prémiové značky autolakýrnických materiálů R-M, divize BASF. Je rovněž importérem stříkací techniky SATA a profesionálních elektrických a pneumatických nástrojů, příslušenství a odsávacích systémů Rupes. V neposlední řadě je autorizovaným distributorem produktů 3M a dalších značek, jako jsou Novol, Spectral, Festool, SIA, Tesa, Atmos, Schneider apod.

HISTORIE

Společnost byla založena v roce 1992. Původně zaměřena na prodej kosmetiky. Neměla žádné zaměstnance a obrat v roce 1993 dosáhl výše 250.000,- Kč. Počínaje rokem 1994 se již její činnost zakládá plně na prodeji zařízení a materiálů pro autolakovny. Prvního zaměstnance společnost zaměstnává v roce 1995 a v témže roce již roční prodeje vzrostou na 4.000.000,- Kč.

Zlomovým se stává rok 1996. Ve svých obchodních aktivitách se spojí majitelé dvou firem a zakládají sdružení pod názvem RENOVA se 100% českými vlastníky. Spojením lidských a finančních zdrojů vybudují fungující obchodní strategii s distribuční sítí po celé ČR. Dodavateli jsou též pouze české výrobní a obchodní firmy.

I přes to, že v roce 2001 sdružení zrealizuje obchody za více jak 30.000.000,- Kč, je to jeho poslední rok. Počátkem roku 2002 se společnost rozpadá a vznikají dvě samostatné firmy pod názvem AUTOLAK SERVIS a RTC Tachov, která si též ponechává logo. Ještě týž rok však společnost RTC Tachov zaniká. Celou její obchodní síť odkupuje AUTOLAK SERVIS a v následujících letech, se svými 15 zaměstnanci, dosahuje ročních obratů přes 50.000.000,- Kč. V roce 2004 začíná kontaktovat první zahraniční dodavatele.

Jedním z nejvýznamnějších se však stává rok 2012, kdy společnost zásadním způsobem investuje. Pod novým obchodním jménem Bučan s.r.o. zakládá své sídlo v Plzni a zrekonstruuje zakoupenou nemovitost v Plané, jako provozovnu a sklady. Následně odkupuje obchodní síť společnosti Mikos s.r.o. a podepisuje lukrativní smlouvu o výhradním obchodním zastoupení prémiové značky automobilových opravárenských laků R-M, divize BASF. Počet zaměstnanců vzroste na 30 s obratem kolem 110.000.000,- Kč za rok. I nadále zůstává v rukou českého majitele bez zahraniční účasti.

Články o společnosti:

Proč nepodceňovat důležitost sušičky v rozvodu stlačeného vzduchu

Vzduch jako energetické médium je sice po celém světě k dispozici téměř neomezeně, jeho kvalita však není všude stejná. Výrazně se liší v různých klimatických zónách a na základě různého zanesení emisemi, které může být způsobeno dopravou, průmyslovou výrobou, zemědělstvím a dalšími vlivy. To vše je nutno při úpravě stlačeného vzduchu odpovídajícím způsobem zohlednit.

infoR-M – vzdělávací platforma pro manažery lakoven a lakýrníky

Značka autolakýrnických materiálů R-M oznámila spuštění nové online vzdělávací platformy pro manažery lakoven a lakýrníky. Portál s názvem infoR-M obsahuje detailní informace o produktech, procesech, barvách a obchodních řešeních. Poskytuje okamžitou podporu při technických otázkách a rostoucí knihovnu více než 80 instruktážních tutoriálů a videí.

Nové brusky Rupes s nezávislým odsáváním

V sortimentu společnosti Rupes byly představeny dvě nové brusky – ER303TE a ER305TE.

Speciální barva pro koncept DS ASL od R-M

DS Automobiles, značka PSA GROUP, a R-M, značka autoopravárenských laků společnosti BASF, představují nejnovější koncept francouzského luxusního vozu s názvem DS AERO SPORT LOUNGE (DS ASL).

Bučan představuje Niveus, profesionální čistič vzduchu od Rupes

Nový čistič vzduchu Rupes Niveus pomáhá k dosažení zdravého prostředí, které zvyšuje ochranu pracovníků. Čistič zlepšuje kvalitu vzduchu v interiéru, zachycuje mikro prach, alergeny, bakterie a viry.

Více