Mobilní aplikace pomohla odhalit padělek velkorozměrového ložiska

13. listopadu 2017, 10:13

Výrobce  generátorů pro vodní elektrárny, AEM-Anhaltische Elektromotorenwerk Dessau GmbH, se na SKF obrátil ohledně velkorozměrového ložiska, které pouhou hodinu po jeho namontování začalo vydávat hlasité zvuky. SKF vždy nejdříve ověřuje pravost ložiska v případě, že zboží nebylo nakoupeno z autorizované distribuční sítě, nebo když došlo k takto nápadně rychlému selhání ložiska. 

Mobilní aplikace pomohla odhalit padělek velkozměrového ložiska v Německu

„V současné době jsou padělky ložisek vizuálně velmi zdařilé, takže běžný zaměstnanec SKF není schopen padělek rozpoznat. Proto používáme aplikaci, díky které dokážeme jednoduše zjistit, zda se jedná o padělek SKF.“, říká Dietmar Kohn, regionální obchodní manažer SKF Německo. 

Několik hodin od okamžiku, kdy se zákazník dozvěděl, že může použít aplikaci SKF Authenticate a velkorozměrové ložisko DGBB (6260 M) pomocí ní ověřil, se ukázalo, že je ložisko padělané.

“AEM-Anhaltische Elektromotorenwerk Dessau GmbH je velká společnost, která běžně nakupuje přímo od SKF, ale kvůli dlouhým dodacím lhůtám se rozhodla získat ložisko od místního neautorizovaného dodavatele”, říká Dietmar Kohn.

Mnoho pracovníků ze zákaznické podpory se setkává s reklamacemi nefunkčních ložisek. Poruchy ložisek jsou většinou způsobeny nesprávnou montáží nebo mazáním, avšak ložisko, které vypadá přesně jako originál, může být ve skutečnosti také padělek.

S rostoucí ekonomikou roste také počet padělků na trhu 

Globální ekonomika stále roste, a to zejména v oblasti těžkého průmyslu. Nezřídka kdy se tedy stane, že růst poptávky po průmyslových komponentech (včetně ložisek) překoná výrobní kapacitu. Spolu s prodlužováním dodacích lhůt dochází k tomu, že se někteří zákazníci i distributoři při hledání výrobků obracejí na neautorizované dodavatele. A právě v této situaci je zaznamenán jasný nárůst odhalených padělků.

Neautorizované zdroje jsou v této situaci někdy schopné nabídnout výrobky s kratšími dodacími lhůtami, avšak se zvýšeným rizikem, že se může jednat o padělky – neznačková ložiska jsou v takových případech označována značkou prémiového výrobce. Pokud není konkrétní výrobek dostupný u autorizovaných distributorů, je málo pravděpodobné, že by neautorizovaný zdroj mohl nabídnout dřívější termín dodání.

Nejsnazší způsob, jak zkontrolovat pravost

Stáhněte si aplikaci SKF Authenticate, která je zdarma k dispozici na AppStore a Google Play a je v českém jazyce. Pokud byste si nebyli jistí, jak aplikaci použít, specialisté z SKF vám rádi poradí, jak ji používat. Stahujte v AppStore a na Google Play.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!