Honda po anketě Auto roku 2023 v ČR ovládla i Motocykl roku 2023

9. března 2023, 9:53

Skútr Honda Forza 350 se stal absolutním vítězem letošního ročníku ankety Motocykl roku, na pomyslných stupních vítězů jej doplnily ještě druhá Ducati Diavel V4 a třetí BMW M 1000 R.

V pátek v podvečer byly v rámci výstavy Motocykl v PVA Letňany slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Motocykl roku. Hlavní cenu vítězi předal ministr dopravy Martin Kupka. Letos bylo nominováno celkem 36 motocyklů v šesti různých kategoriích a o vítězích v jednotlivých kategoriích i absolutním pořadí rozhodovala jednak veřejnost a jednak odborná porota. Poměr váhy hlasů je propozicemi stanoven v poměru 40:60 ve prospěch odborné poroty.

Honda Forza 350 s převahou zvítězila v hlasování veřejnosti, a to ji v absolutním pořadí zajistilo těsné vítězství i navzdory tomu, že v hlasování odborníků skončila až 19. Druhé místo v hlasování veřejnosti obsadila Ducati Diavel V4 a třetí Triumph Tiger 1200 Rally. Hlasy odborné poroty na první místo vynesly BMW M 1000 R, na druhé Hondu XL 750 Transalp a na třetí Ducati Diavel V4.