Které modely aut se nejčastěji objevují v počítačových hrách?

25. srpna 2022, 12:17

Počítačové hry jsou velmi oblíbenou formou zábavy. Dnes je těžké určit, po kterém žánru hráči sahají nejčastěji, ale hry týkající se aut se stále těší velké oblibě. Které značky a modely jsou v nich nejoblíbenější? Pojďme to zjistit!

Auta v počítačových hrách – které modely jsou nejčastější?

Podle průzkumu provedeného serverem Confused.com se nejčastěji objevuje značka Chevrolet – modely tohoto amerického výrobce se ve hrách objevily více než 2400krát. Co se týče jednotlivých modelů, lze snadno zjistit, že převažují ty, které se vyrábějí dlouhou dobu, přičemž některé mají velmi dlouhou historii. To nás přivádí k druhému místu v žebříčku, Chevroletu Corvette. Jedná se o vůz, který se vyrábí od roku 1953, kdy debutoval na americkém trhu. Od té doby prošel vůz modernizací a čítá 8 generací. V počítačových hrách se objevil 1270krát. Lídrem je však automobil, který je mnohem méně populární a známý.

Zatímco Corvettu zná téměř každý, Nissan Skyline je méně známý. V počítačových hrách se objevil 1271krát, což je o jeden případ více než Corvette. Proč si vývojáři hry oblíbili toto japonské auto? Především je to vůz s téměř neomezeným potenciálem ladění. Existují exempláře s výkonem výrazně přesahujícím 1000 koní. Jeho popularita vzrostla také díky účinkování ve filmech; stříbrnomodrý Skyline, který řídil Paul Walker, je ikonou série Rychle a zběsile. Stupně vítězů uzavírá Ford Mustang, pravděpodobně jeden z nejikoničtějších vozů všech dob. V herní produkci se objevuje 1263krát. Vyrábí se také zhruba od poloviny 20. století a má miliony fanoušků po celém světě.

TOP 10

  1. Nissan Skyline – 1271
  2. Chevrolet Corvette – 1270
  3. Ford Mustang – 1263
  4. Chevrolet Camaro – 1058
  5. Mitsubishi Lancer – 974
  6. Subaru Impreza – 952
  7. Mazda RX-8 – 752
  8. Honda Civic – 697
  9. Volkswagen Golf – 637
  10.  Toyota Supra – 592

Auta, která se ve hrách objevují, mají jedno společné

Všechny zmíněné modely, snad s výjimkou Golfu a Civicu (které jsou i přes přítomnost sportovních verzí šedými myšmi) jsou rychlé vozy, které fanoušky automobilů nadchnou a vzruší. Počítačové hry jsou prostředím, kde nemusíte nutně dodržovat silniční předpisy, a proto se můžete cítit jako závodník, aniž byste opustili domov. To vysvětluje volbu modelů automobilů, kterou vývojáři her při tvorbě dělají.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!