Continental předčí cíle pro rok 2017

, 22 ledna 2018, 18:46

Technologický podnik Continental v obchodním roce 2017 opět rostl nadprůměrně silně a ziskově. S obratem přibližně 44 miliard eur a tedy nárůstem o více než 8 % ve srovnání s předchozím rokem a očištěnou EBIT marží ve výši přibližně 10,8 % společnost Continental předčila své roční cíle.

Předseda představenstva společnosti Continental, Dr. Elmar Degenhart
Předseda představenstva, Dr. Elmar Degenhart

A spokojeně vypadal i předseda představenstva společnosti Continental, Dr. Elmar Degenhart, při příležitosti oznámení předběžných ekonomických údajů na probíhajícím  veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas: „Křivka úspěšnosti společnosti Continental ukazuje dále nahoru. Naše inovace v oblastech asistované a automatizované jízdy, propojení a elektrifikace nám znovu pomohly k nadprůměrnému růstu.Tvrdá práce pro naše klienty se vyplatila a ti si ji velmi cení.  To se odráží především v rostoucím objemu nových zakázek skupiny Automotive. Za rok 2017 vzrostl na více než 39 miliard eur.“

Konsolidovaný obrat společnosti očištěný o kurzové rozdíly rostl přibližně o 8 %. Můžeme tedy konstatovat, že růst společnosti Continental byl značně rychlejší ve srovnání s globálním trhem pro výrobu osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel, který na základě předběžných dat vzrostl o pouhá 2 %.

Poslední čtvrtletí uplynulého hospodářského roku probíhalo dle očekávání se silným obratem a výsledkem,“ řekl člen představenstva pro finance Wolfgang Schäfer.

K takovým výsledkům přispěl především růst divizí Automotive, ContiTech a obchodování se zimními pneumatikami, jejichž silný obrat v předchozím roce jsme opět překonali,“ dodal.

Pro rok 2018 společnost Continental počítá s nárůstem obratu přibližně na 47 miliard eur a očištěnou marží EBIT přibližně 10,5 %. Zároveň je zde očekávaný mírný vzestup celosvětové výroby osobních automobilů a lehkých užitkových vozidel o více než 1 % přibližně na 97 milionů vozidel.

Komentáře

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!