Bridgestone převezme společnost TomTom Telematics

28. ledna 2019, 12:04

Společnost Bridgestone, dceřiná firma společnosti Bridgestone Corporation v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), uzavřela se společností TomTom smlouvu o převzetí její telematické divize za 910 milionů EUR.

Bridgestone Europe převezme společnost TomTom Telematics

Na základě uzavřené transakce dojde ke spojení společnosti s největším poskytovatelem digitálních řešení pro vozové parky na světě v Evropě. Vznikne tak nejrozsáhlejší datová platforma pro síťově propojená vozidla.

TomTom Telematics urychlí pokrok společnosti Bridgestone na cestě k vedoucímu postavení v oblasti řešení pro mobilitu v tomto regionu. Spojení nabídek obou společností umožní společnosti Bridgestone poskytovat pneumatiky a řešení pro mobilitu ještě širšímu okruhu zákazníků. Přístup k datům navíc umožní společnosti Bridgestone optimalizovat virtuální vývoj a testování pneumatik a také realizovat inovace na základě síťového propojení pneumatik s výhodami pro všechny zákazníky včetně výrobců vozidel.

Bridgestone navazuje touto investicí na své dosavadní aktivity zaměřené na posilování své pozice v oblasti digitálních služeb v regionu EMEA. Společnost konkrétně vybudovala systém pro sběr dat ze senzorů, datových platforem a analytických systémů. Na základě toho uvedla na trh řadu digitálních řešení a aplikací, mezi něž patří například Tirematics, Mobox, FleetPulse a Bridgestone Connect.

Bridgestone na základě uzavřené smlouvy převezme veškerý vydaný a nesplacený akciový kapitál společnosti TomTom Telematics za 910 milionů EUR. Akvizice bude financována z volných peněžních prostředků v rozvaze a očekává se, že v prvním roce zvýší výnos na akcii. Bridgestone přebírá pouze telematickou obchodní jednotku společnosti TomTom.

K dokončení transakce by mělo dojít nejpozději ve druhém čtvrtletí roku 2019.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!