Bridgestone vyvinul speciální pneumatiku Potenza pro model MC20 od Maserati

1. října 2020, 8:38

Bridgestone byl vybrán jako exkluzivní dodavatel pneumatik pro nový supersportovní vůz Maserati MC20. Spolupráce mezi oběma lídry v příslušných odvětvích je v mnoha ohledech průlomová. Společnosti Bridgestone se vývojem speciálních prémiových pneumatik Potenza podařilo vylepšit provozní vlastnosti nového modelu Maserati MC20.

Pneumatiky Bridgestone pro vozy Maserati MC20

Značka Maserati požadovala při vývoji modelu MC20 prémiovou sportovní pneumatiku s výjimečnými provozními vlastnostmi.

MC20 je výkladní skříní nejnovějších technických a konstrukčních inovací značky Maserati a z hlediska sportovních výkonů představuje v porovnání s předchozími modely generační posun.

Speciální pneumatiky Bridgestone Potenza sehrály významnou roli v dalším vylepšování vysokých výkonů modelu MC20. Jejich asymetrický dezén zrychluje reakce vozu na řízení a zajišťuje stabilitu při průjezdu zatáčkou. Nově vyvinutá směs zvyšuje adhezi a prostřední část běhounu mezi ramenními oblastmi rozděluje tlak na styčnou plochu při průjezdu zatáčkou rovnoměrněji. Kombinací výše uvedených prvků vznikla vysokovýkonná pneumatika, která poskytuje optimální ovladatelnost a stabilitu při rychlé jízdě, a zvyšuje tak úroveň celkových provozních vlastností supersportovního vozu.

Italské triumfy v motoristickém sportu

 Dlouhodobé partnerství společností Bridgestone a Maserati má své kořeny v historii motoristického sportu. Pneumatiky Bridgestone Potenza se zrodily během dlouhodobé účasti v závodech Formule 1, zatímco MC20 představuje návrat k závodním kořenům značky Maserati.

Společnosti Bridgestone a Maserati využívaly při vývoji a testování nového modelu MC20 a jeho pneumatik vlastní výzkumná a vývojová centra ve spojení s průlomovou technologií virtuálního vývoje. Bridgestone zkrátil dobu vývojového procesu svou patentovanou technologií virtuální modelování pneumatik. Při vývoji se spotřebovalo méně surovin a energie, čímž se minimalizoval vliv na životní prostředí. Projekt dokázal navíc rychleji připravit pneumatiky pro sériovou výrobu. Vývoj modelu MC20 trval díky efektivnějším procesům přibližně 24 měsíců. Pro oba průmyslové lídry je využívání inovativních, trvale udržitelných technologií nejvyšší prioritou. Proto se v blízké budoucnosti počítá také s uvedením elektricky poháněné varianty modelu MC20.

„Projekt MC20 je nejnovější kapitolou průkopnické spolupráce mezi značkami Bridgestone a Maserati. Sdílíme stejnou vášeň pro inovace a dokonalost a chceme nabízet našim zákazníkům prémiové produkty, které poskytují výjimečné výsledky. Nové Maserati MC20 i speciální pneumatiky Bridgestone vznikly v Itálii a jejich vzájemný soulad je dokonalý. Bridgestone vyvinul sportovní pneumatiku, která posouvá neuvěřitelné výkony modelu MC20 na ještě vyšší úroveň,“ řekl Federico Landini, odpovědný za produktovou řadu sportovních vozů Maserati.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!