V testovacím centru Nokian Tyres ve Španělsku se začalo testovat

13. května 2021, 12:08

Společnost Nokian Tyres zahájila testování v novém testovacím centru ve španělském městě Santa Cruz de la Zarza. Všech 10 tratí se používá k testování v extrémních podmínkách a skutečným klenotem tohoto centra je 7kilometrová oválná trať, která obkružuje celý areál.

Nokian testovací centrum ve Španělsku

Testovací centrum umožňuje společnosti zrychlit cykly vývoje produktů a posílit její pozici jako výrobce prémiových pneumatik.

„Nyní můžeme testovat naše pneumatiky v našem vlastním testovacím centru ve všech podmínkách, pro které jsou určeny. To pro nás představuje velikou konkurenční výhodu, zejména pokud se jedná o produkty, které jsou vyvíjené jak pro středoevropský, tak pro severoamerický trh,“ říká Olli Seppälä, vedoucí výzkumu a vývoje.

Nové testovací centrum už má svoji přezdívku: Hakka Ring. V interní soutěži o název nového testovacího centra navrhli zaměstnanci společnosti Nokian Tyres okolo 150 různých přezdívek. Nakonec zvítězil Hakka Ring, protože Hakka a Hakkapeliitta jsou známé značky produktů Nokian Tyres a nejznámější okruhy na světě jsou nazývány „Ring“.

Stavební práce testovacího centra byly zahájeny v roce 2018. Kvůli pandemii COVID19 byly práce na krátkou dobu zastaveny, ale po stabilizaci situace a přijetí nezbytných bezpečnostních opatření se opět plně rozběhly. Tento projekt je důležitou součástí růstu společnosti Nokian Tyres.

„Podobná testovací centra jsou na světě budována jen zřídka a prvotřídní testovací podmínky zvyšují naši kredibilitu jako výrobce prémiových pneumatik,“ říká Jukka Kasi, senior viceprezident pro produkty a inovace ve společnosti Nokian Tyres.

Nyní byly dokončeny všechny tratě, kolem testovacího centra se shromažďuje tým a také návštěvnické centrum – kulatá budova ve středu testovacího centra – je připraveno k užití.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!