První sériově vyráběná pneumatika s vysokým podílem udržitelných materiálů

15. června 2023, 21:25

Společnost Continental představila svou dosud nejudržitelnější sériově vyráběnou pneumatiku UltraContact NXT. Díky až 65procentnímu podílu obnovitelných, recyklovaných a hmotnostně vyvážených certifikovaných materiálů kombinuje vysoký podíl udržitelných materiálů s maximální bezpečností a výkonem.

Společnost Continental je prvním výrobcem, který spustil sériovou výrobu pneumatik s vysokým podílem udržitelných materiálů a maximálním hodnocením dle energetických štítků EU. Všech 19 dostupných rozměrů bude mít na energetickém štítku EU pro pneumatiky nejvyšší možné hodnocení („A“) z hlediska valivého odporu, brzdění za mokra a vnější hlučnosti. Pneumatika UltraContact NXT bude pro prodejce pneumatik v Evropě k dispozici od července letošního roku.

Continental UltraContact NXT

„Ve společnosti Continental jdou bezpečnost, výkonnost a udržitelnost ruku v ruce. V případě pneumatik UltraContact NXT plníme své ambiciózní cíle v oblasti udržitelnosti. Tento krok je významným posunem vpřed a dokazuje naše technologické prvenství a jednoznačný závazek prosazovat udržitelnost a bezpečnost,“ říká Ferdinand Hoyos, vedoucí divize náhradní spotřeby pneumatik společnosti Continental pro region EMEA, a dodává: „Díky svým špičkovým parametrům posouvají pneumatiky UltraContact NXT udržitelnost na další, vyšší úroveň.“

pneumatika Continental UltraContact NXTV závislosti na rozměru jsou pneumatiky UltraContact NXT vyrobeny až ze 65 % z obnovitelných a recyklovaných materiálů a materiálů certifikovaných na základě hmotnostní bilance. Obnovitelné materiály tvoří až 32 %. Podíl recyklovatelných materiálů je až pět procent. Až 28 % materiálů certifikovaných podle metody ISCC PLUS pro stanovení hmotnostní bilance navíc společnost Continental získává z biosurovin a surovin vznikajících v rámci bio-oběhového, popř. oběhového hospodářství.

K dispozici pro různé modely automobilů se všemi typy pohonu

Pneumatiky UltraContact NXT navazují na úspěšnou řadu UltraContact, kterou společnost Continental uvedla na trh v roce 2022. Tyto pneumatiky v celkem 19 velikostech nahradí příslušné stávající modely UltraContact. Společnost Continental plánuje pneumatiky UltraContact NXT uvádět na evropský trh postupně.

První velikosti budou prodejcům pneumatik v Evropě k dispozici letos v červenci. Pneumatiky UltraContact NXT byly navrženy pro vozidla s elektrickými i spalovacími motory a dle EU energetického štítku spadají do kategorie s nejvyšší účinností a nabízejí optimální životnost z hlediska počtu ujetých kilometrů. Dosud nejudržitelnější sériově vyráběná pneumatika společnosti Continental proto nese logo EV Compatible a bude k dispozici pro řadu populárních vozidel včetně modelů Kia Niro, VW ID.3, Mercedes-Benz EQA, Tesla Model 3, Audi Q4 E-TRON, Škoda Octavia, VW Golf 8, Audi A3 a mnoha dalších.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!