Hankook oznamuje finanční výsledky za druhé čtvrtletí roku – výrazný růst

4. srpna 2023, 16:00

Výrobce prémiových pneumatik Hankook oznámil za druhé čtvrtletí roku 2023 tržby ve výši 2263,4 miliardy KRW (přibližně 1580,8 milionů EUR) a provozní zisk ve výši 248,2 miliardy KRW (přibližně 173,3 milionů EUR) – na základě globálních konsolidovaných finančních výsledků. Tržby i provozní zisk vzrostly oproti období loňského roku o 11 %, resp. o 41,6 %.

I navzdory stále obtížným ekonomickým rámcovým podmínkám, jako je nízký hospodářský růst, se společnosti Hankook podařilo zaznamenat výrazný růst. Prémiová technologie společnosti a strategie značky vedly ke stabilnímu prodeji pneumatik pro elektromobily a produktů s vysokou přidanou hodnotou. To vedlo ke zvýšení tržeb a provozního zisku.

Vzhledem k tomu, že výroba vozidel se díky stabilním dodávkám polovodičů zvýšila, pokračoval celosvětový růst dodávek pneumatik pro originální výbavu (OE). Kromě toho prodej náhradních pneumatik převýšil poptávku na trhu, ačkoli vysoká úroveň zásob na klíčových trzích způsobila pokles poptávky. Navíc se zlepšila rentabilita díky stabilizaci nákladů na suroviny a přepravních sazeb.

Především prodej pneumatik pro osobní automobily v rozměru 18 palců a větším – tedy produktů se zvláště vysokou přidanou hodnotou – se zvýšil o 4,5 procentního bodu oproti předchozímu roku, a dosáhl 43,6 %. Na klíčových trzích, jako je Evropa, Severní Amerika a Čína, se zvýšil prodej náhradních pneumatik a pneumatik pro originální výbavu, čímž byl položen základ globálního růstu.

Ve druhém čtvrtletí uvedla společnost Hankook na korejský trh pneumatiky „iON evo“ a „iON evo SUV“, čímž doplnila svou nabídku pneumatik pro elektromobily – včetně celoročních, letních, zimních a vysoce výkonných pneumatik. V Číně, která je největším světovým trhem pro elektromobily, uvedl výrobce prémiových pneumatik na trh také pneumatiku „iON evo“ a celoroční pneumatiku „iON ST AS“, čímž dále upevnil svou pozici a konkurenceschopnost na globálním trhu.

Ačkoliv celosvětová ekonomická nejistota pokračuje i ve druhé polovině roku, Hankook se zaměřuje na kvalitativní růst. To zahrnuje pětiprocentní nárůst prodeje ve srovnání s předchozím rokem a 45 % podíl na prodeji pneumatik pro osobní automobily v rozměrech 18 palců a větších. Společnost se kromě toho zaměří na navazování dalších partnerství s předními světovými výrobci automobilů a na rozšiřování své přítomnosti na trhu s elektromobily. Cílem je dosáhnout 20procentního podílu pneumatik pro originální výbavu (OE) elektromobilů na celkovém objemu pneumatik OE pro osobní a lehká užitková vozidla.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!