Společnost Nokian Tyres se připojuje k projektu Polestar 0

15. listopadu 2023, 11:27

Společnost Nokian Tyres se připojuje k projektu Polestar 0, jehož cílem je vytvořit do roku 2030 klimaticky neutrální automobil. Cílem projektu výrobce elektromobilů Polestar je eliminovat veškeré emise skleníkových plynů vznikající při výrobě i po skončení životnosti vozu. Společnost Nokian Tyres přispívá k projektu vývojem klimaticky neutrálních prémiových pneumatik.

Pneumatika Nokian Tyres

„Tento typ partnerství dokonale odpovídá hodnotám společnosti Nokian Tyres, jejímu podnikání a ambiciózní práci v oblasti udržitelnosti,“ říká Teemu Soini, vedoucí oddělení inovací a vývoje společnosti Nokian Tyres.

„Spolupráce, výzkum a dosažené výsledky budou mít širší přínos i mimo tento projekt, neboť budou vytvořeny nové způsoby snižování uhlíkové stopy různých podnikatelských aktivit. Některé z nich mohou být k dispozici již před rokem 2030, kdy je stanoven cíl projektu. Například inovace pneumatik vytvořené během projektu Polestar 0 budou využity v produktech společnosti Nokian Tyres, jakmile to bude možné,“ pokračuje.

Společnost Nokian Tyres otevře v roce 2024 první výrobní závod na pneumatiky s nulovými emisemi CO2 na světě

Letos společnost Nokian Tyres oslavila slavnostní otevření své nové továrny v rumunském městě Oradea. Továrna se zapsala do historie jako první výrobní závod na pneumatiky s nulovými emisemi CO2 na světě. Bude průmyslovým měřítkem s komplexním přístupem k udržitelnosti, včetně využívání výhradně ekologických zdrojů energie a energeticky účinných a vysoce automatizovaných procesů. Kromě toho se továrna snaží dosáhnout stejného standardu nulového množství odpadu z výroby na skládkách jako v ostatních továrnách společnosti ve Finsku a v USA.

Výroba prvních pneumatik v Rumunsku je plánována na rok 2024 a komerční výroba by měla začít v roce 2025.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!