Continental a Osram spojují svoje znalosti

11. dubna 2018, 7:58

Společnosti Continental a Osram završily svá jednání o vytvoření joint venture Osram Continental GmbH. Výsledkem je podnik, který si klade za cíl spojit znalosti firem Continental a Osram v oblastech osvětlení, ovládání světel a elektroniky.

Continental a Osram spojují svoje znalosti v oblasti osvětlení, ovládání světel a řídicí elektroniky

Zahájení činnosti nové společnosti je naplánováno na druhou polovinu roku 2018 a novým ředitelem bude Dirk Linzmeier ze společnosti Osram, finančním ředitelem Harald Renner ze společnosti Continental.

Digitalizace přináší nové možnosti v oblasti osvětlení automobilů a také příležitosti, které chceme společně s firmou Continental využít. Díky našemu spojení získáme ještě výhodnější pozici pro další rozvoj inovací v těsné spolupráci s dalšími subjekty v automobilovém průmyslu. Cílem je hlubší propojení osvětlovací techniky, senzorů a palubní elektroniky, abychom mohli vyvinout zcela nové typy pokročilého osvětlení v jednom modulu se senzory a dále světelnou komunikaci mezi řidičem, ostatními účastníky silničního provozu a okolím vozidla,“ vysvětlil Hans-Joachim Schwabe, šéf divize Speciálního osvětlení společnosti Osram.

Nový společný podnik bude mít sídlo v oblasti Mnichova, ale působit bude globálně, aby se mohl přizpůsobit rychlým vývojovým cyklům různých zákazníků v místě jejich působení. Portfolio výrobků bude zahrnovat osvětlovací moduly na bázi polovodičů, jako jsou přední nebo zadní světlomety LED, laserové osvětlovací moduly nebo řídicí jednotky světel.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!