Osram posouvá automobilové technologie kupředu

25. dubna 2018, 9:00

Na výstavě CES 2018 v Las Vegas Osram přinesl další rozšíření a vylepšení zážitků z jízdy pro řidiče, spolujezdce i ostatní účastníky dopravy tím, že přeměňuje neviditelné světlo na viditelné výhody.

LiDAR umožňuje vozidlům s autonomním řízením sledovat své okolí pro bezpečnou navigaci na pozemních komunikacích
Foto: Osram

Od laseru, který hraje klíčovou roli v zařízeních LiDAR, umožňujících autonomní řízení, k infračerveným LED, podporujícím pokročilé systémy pro podporu řízení (ADAS) – například varování při vybočení z jízdního pruhu.

Osram rovněž vyvíjí technologii chytrých světlometů, které upozorní řidiče na překážky na vozovce, a technologii detekce biometrických údajů v případě zdravotních potíží řidiče. A jako první představuje technologie využívající LED a laserové světelné zdroje vhodné jak pro osvětlení, tak pro promítání symbolů na vozovku.

Jsou-li detekována protijedoucí vozidla, příslušné pixely se automaticky vypnou, aby řidiči protijedoucích vozidel nebyli oslňováni
Foto: Osram

Moderní vozidla jsou vybavena stovkami zdrojů světla ve viditelném i neviditelném spektru, které umožňují mnoho aplikací. Osram spolupracuje s řadou největších světových výrobců v automobilovém průmyslu a poskytuje nejnovější výsledky vývoje v oblasti vysoce kvalitních světelných zdrojů na bázi laseru a LED.

Výrobky Osram mají široké využití v moderních automobilech, včetně upozornění na ospalost nebo ztrátu koncentrace při jízdě, průhledových displejů, výstrah na opuštění jízdního pruhu a na mrtvý úhel, parkovacích asistentů, potkávacích a dálkových světel, kontrolek, směrových a koncových světel, vnitřního osvětlení a mnoha dalších.

Osram s využitím virtuální reality nebo praktických demonstrací na CES 2018 představil tyto produkty:

  • Biometrika

Součástky Osram umožňují zavádění biometrických technologií umožňujících měřit stres, rozeznávat, kdy je řidič ospalý nebo nesoustředěný, měřit tep srdce a další životní funkce.

  • DMD

Laserové světelné zdroje DMD od Osram jsou vhodné pro osvětlení i projekci symbolů na vozovku před vozidlem. Tato technologie adaptivních světlometů s ohromujícím rozlišením dokáže zajistit osvětlení bez oslnění díky 1 milionu samostatně adresovatelných bodů (pixelů), které mohou komunikovat s ostatními řidiči, spolujezdci a účastníky silničního provozu, nebo dokonce promítat nejnovější videa, je-li vozidlo zaparkováno.

  • EVIYOS

Prototyp Eviyos je první světová hybridní LED a představuje značný vývojový posun k první inteligentní LED s vysokým rozlišením, připravené k uvedení na trh. Jsou-li detekována protijedoucí vozidla, příslušné pixely se automaticky vypnou, aby řidiči protijedoucích vozidel nebyli oslňováni.

  • Vnitřní osvětlení

S vnitřním osvětlením Osram může řidič zvolit okolní osvětlení ve svém vozidle podle jeho nálady nebo pro její vylepšení. Rovněž biometrický systém vozidla může měřit úroveň stresu a automaticky upravit barvu a intenzitu osvětlení pro podporu relaxace a zvýšení bezpečnosti jízdy.

  • LiDAR

LiDAR představuje milník na cestě k autonomnímu řízení. Osram má znalosti o LiDARových systémech všech špičkových dodavatelů těchto systémů. Díky technologii laserů v infračervené oblasti se mohou vozidla přizpůsobit prostředí v reálném čase a rychle reagovat pro zabránění kolizím.

  • Zevo

Hybridní produkt ZEVO od SYLVANIA Automotive umožňuje barevné osvětlení a odlišení pro terénní vozidla. Uživatelé mohou měnit barvu a pulzy pomocí bezplatné aplikace ZEVO.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!