Vhodné osvětlení auta může zabránit nehodě

9. listopadu 2018, 13:48

Špatné osvětlení aut zvyšuje riziko dopravních nehod. Přesto zhruba čtvrtina řidičů nemá světla v pořádku. Speciálně s příchodem podzimu by řidiči měli pečlivě kontrolovat funkčnost žárovek, aby předešli nehodám na silnicích. Mezi vysoce kvalitní osvětlení patří žárovky Philips.

Philips upozorňuje na správné osvětlení

Podzimní období se vyznačuje ztíženými podmínkami na silnicích, kdy by řidiči měli dbát zvýšené bezpečnosti. Kromě opatrné jízdy je však důležité myslet také na stav auta, který bývá často rozhodující.

“Snížená viditelnost, mlha či vlhká silnice v kombinaci s nedostatečně osvětleným chodcem a vozidlem může mít fatální následky,” uvádí ředitel Ředitelství služby dopravní policie Tomáš Lerch.

V České republice je povinné denní svícení, jehož cílem je lepší viditelnost jedoucích vozidel a vyšší bezpečnost. Ne všichni řidiči však mají světla v pořádku.

“Zhruba tři čtvrtiny aut nemají s osvícením problém, u zbytku řešíme nejčastěji potkávací světla,” říkají pracovníci stanice technické kontroly. Statisticky se nejčastěji vypálí žárovka právě u předních světlometů, které by měli řidiči pravidelně kontrolovat. „Méně pozornosti se věnuje žárovkám ve směrových a zadních světlech. Obvykle jejich kontrolu provádí až technik během diagnostiky při povinné technické kontrole vozidla,“ vysvětluje manažerka Lumileds Polsko Wioletta Pasionek.

Nezanedbatelnou roli při osvětlení vozu sehrává i kvalita žárovek.

„Automobilové osvětlení značky Philips vzniká na základě dlouholetých zkušeností. Dnes mohou naše výrobky ve stejné míře využívat řidiči jednostopých vozidel, osobních i nákladních automobilů,“ dodává Pasionek.

Bezkonkurenční inovace a přísné výrobní standardy znamenají, že při nákupu produktů společnosti Philips si řidiči zároveň kupují i kvalitu. Všichni si mohou také vybírat ze sortimentu žárovek značky Philips určených pro potkávací a denní světla, zadní a signalizační svítidla a osvětlení interiéru kabiny. Lze je zakoupit kusově, v sadách nebo záložních setech. Pokud měníte světlo, je doporučený postup měnit žárovky vždy v párech, aby intenzita byla stejná u obou světel.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!