Nová Meyle-HD sada ramen pro vozy BMW a MINI

20. května 2019, 9:33

Výrobce náhradních dílů Meyle představuje nová ramena pro vozy BMW a MINI, které jsou ve srovnáni s OE díly podstatně technicky vylepšená – celohliníková ramena s vyměnitelným nosným čepem a montážním materiálem.

Nová Meyle-HD sada ramen pro vozy BMW a MINI

Výroba z hliníkových slitin zaručuje vysokou odolnost proti korozi a až 20 % úsporu hmotnosti ve srovnání s OE. Sada obsahuje obě ramena (levá, pravá strana), odpovídající uložení (silentbloky) Meyle-HD vč. držáků a potřebný montážní materiál. Tato sada ramen byla představena na Automechanika 2018 a je k dostání pod objednacím číslem 3160500135/HD a 3160500136/HD.  

Výroba z kované hliníkové slitiny zaručuje vyšší pevnost a životnost při podstatně nižší hmotnosti. Hladký povrch ramene je nejen optickým prvkem, ale zároveň zabraňuje vzniku povrchových trhlin. Navíc díky použitým slitinám hliníku je velice korozivzdorné. S hmotností 4,2 kg je toto rameno ve srovnání s OE dílem o 20 % lehčí. Tato úspora hmotnosti se pozitivně projevuje nejen u vozidla, ale i v servisu, při logistice i skladování.

Další technický detail zvyšuje užitnou hodnotu tohoto ramene: v porovnání s OE zvětšený nosný čep Meyle-HD je separátně vyměnitelný, což je významná výhoda při opravách, není již nutné měnit celé rameno, ale je možné měnit jednotlivé komponenty ramene.

Provozní spolehlivost, respektive pevnost nového ramene byla potvrzena nezávislým testem u TÜV NORD. Testován byl Meyle díl v porovnání s OE dílem. Rameno absolvovalo tento test pod simulací těžkých provozních podmínek bez poškození na rozdíl od ramene OE.

„Na základě provedené zkoušky provozní pevnosti konstatujeme následující: MEYLE-HD rameno, typ 3160500128/HD, dosahuje v porovnání s trojúhelníkovým ramenem použitým výrobcem vozu za stejného dynamického zatížení a stejných zkušebních podmínek dvojnásobného počtu zátěžových cyklů čím je životnost tohoto dílu podstatně vyšší.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!