Třecí kolo Dayco. OE řešení pro aftermarket

29. května 2019, 11:30

Trh se mění a zavádí nové produkty, které mají napomáhat řešit technické problémy nového designu motorů. Firma Dayco jako výrobce originálního vybavení OE začala dodávat pro aftermarket několik nových referencí, včetně pomocného napínáku řemene a vodní pumpy s třecím kolem pro motor PRINCE BMW PSA využívaného v nejběžnějších modelech jako jsou C3-C4, PSA 208-3008.

Třecí kolo Dayco

Jednou z nejzajímavějších vlastností systému řídícího vodní pumpu je, že se aktivuje pouze tehdy, když je potřeba regulovat teplotu motoru. Společnost Dayco navrhla, vyvinula a začala vyrábět pro OE segment oba prvky systému. Do prvovýroby dodává jedinečné jednoramenné napínáky s torzní tyčí, které nahrazují tradiční spirálové napínáky pomocného hnacího systému a vyrábí motorizovanou „přepínací“ třecí kladku, která ovládá vodní pumpu.

Po startu nebo když motor pracuje při optimální teplotě je vodní čerpadlo vypnuto, což snižuje dobu zahřívání motoru, snižuje emise a spotřebu paliva. Jakmile však motor dosáhne požadované teploty, je aktivováno třecí kolo a vodní pumpa sepne, což umožňuje motoru optimalizovat jeho teplotu.

Aby se zabránilo nadměrným akceleracím na ložisku při provozu i mimo provoz, je třecí kolo v neustálém kontaktu s řemenicí klikové hřídele, ale s použitím elektromotoru a malého planetárního reduktoru, který pracuje ve spojení s multifunkčním řídícím systémem. Radiální pohyb kladky je změněn a rotující třecí kolo přichází do styku s povrchem kladky vodní pumpy, čímž je vodní čerpadlo uvedeno do provozu.

Vzhledem k omezenému prostoru není možné použít tradiční pomocný napínací řemen, což donutilo společnost Dayco, aby navrhla další inovativní řešení v podobě torzní tyče pro pomocný hnací systém.

Nyní je třecí kolo, řemen a napínák spolu s vodní pumpou a její kladkou součástí sortimentu Dayco pro aftermarket, což umožňuje nezávislým servisům nabídnout svým zákazníkům výměnu prostřednictvím alternativních dodavatelů. Dayco rovněž nabízí náhradní pomocný řemen včetně široké škály dílů a sad pro tento populární motor.

Třecí kolo Dayco je celosvětově chráněno patentem.

Další informace týkající se výrobků přenosu energie v OE kvalitě naleznete na adrese www.dayco.com.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!