Inovativní filtrační modul Hengst ve vozech Mercedes

19. srpna 2019, 16:44

Čtyřválec OM 654 od Mercedesu je prvním z nové rodiny motorů šetrných k životnímu prostředí, které splňují emisní normu Euro 6d. Objeví se v modelech třídy A a B jako příčně montovaná pohonná jednotka. Tyto modely budou vybaveny novým modulem olejového filtru od společnosti Hengst, který pomáhá snižovat hmotnost a zvyšovat efektivitu.

modul olejového filtru Hengst

Mercedes bude do svých nových modelů třídy A a B montovat dieslové motory o výkonu 110 a 140 kW, které splňují nejnovější emisní normy. Motor má objem 2 litry a je charakterizován výrobcem jako kompaktní, výkonný a schopný šetřit palivo.

Společnost Hengst pro nové vozy dodala produkt, který umožňuje úsporu paliva a snížení emisí CO2. Inženýři do modulu implementovali různá vylepšení, jako například novou konstrukci těsnění, která poskytuje lepší trvanlivost. Proto také filtrační vložku vybavili podpěrným kolíkem, díky kterému filtr odolá i nejvyšším úrovním tlaku bez deformace.

Filtrační vložka Energetic 7 je důležitá pro celkovou životnost modulu. Při údržbě modulu totiž stačí vyměnit pouze vložku. Těsnicí zámek vylučuje možnost instalace nesprávného filtru a vypouštěcí ventil je integrován přímo do modulu.

Po úspěšném sériovém použití tohoto řešení ve vozidlech třídy Mercedes-Benz A a B ho firma Hengst na konci letošního roku uvolní rovněž pro aftermarket. Jako vývojový partner pro OEM nabízí Hengst stejné filtry jak pro aftermarket, tak pro OE.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!