Sogefi získává cenu za ekologický palivový filtr

18. října 2019, 13:21

Firma Sogefi získala ocenění Equip Auto 2019 v kategorii Automotive Innovation za nový palivový filtr ze 100% recyklovaného plastu.

Sogefi recyklovatelný filtrSogefi získala cenu Grands Prix veletrhu Equip Auto v kategorii Inovace na trhu s originálním vybavením. Sogefi vyvinula ve spolupráci s PSA Group a Solvay Technyl palivový filtr vyrobený z polyamidu 66, který je zcela recyklovaný.

Produkt byl oceněn porotou Mezinárodní ceny Grand Prix jako nejlepší inovace ve své kategorii.

Výrobce automobilů provedl výběr testovaných dílů (použití v motoru Euro 1.6b DV), schválil typ materiálu a vyhodnotil celý proces validace.

Rovněž byla provedena analýza životního cyklu produktu, která prokázala pozitivní environmentální výsledky, konkrétně snížení emisí CO2 o 483 tun ročně, což znamená snížení o 32 % ve srovnání s výrobou tradičního filtru.

Sogefi v současné době zkoumá možnost zvýšení využití regenerovaného plastu ve výrobním procesu svých značek filtrů na aftermarketu: Purflux, Fram, CoopersFiaam a SogefiPro, a rovněž hodlá úzce spolupracovat s výrobci automobilů při implementaci této metody pro výrobu filtrů budoucnosti.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!