Dodavatelé pro Auto roku 2020 v České republice

10. ledna 2020, 8:48

Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) představuje firmy, které v rámci 26. ročníku ankety Auto roku 2020 v České republice získaly právo používat prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2020 v České republice“.

Díly tuzemských firem přitom nese nejen vítězný vůz, většina z nich je součástí všech šesti automobilů, které letos postoupily do finále soutěže. Přihlášené firmy AutoSAP dodávají díly i do převážné většiny všech 22 nominovaných vozů.

Autem roku 2020 v ČR se stal vůz BMW řady 3. Prestižní označení „Dodavatel pro Auto roku 2020 v České republice“ tak získávají firmy (abecedně):

  • Dodavatel pro Auto roku 2020Continental Barum s.r.o.
  • Gumárny Zubří, akciová společnost
  • GUMOTEX, akciová společnost
  • KAMAX s.r.o.
  • PLASTIKA a.s.
  • Robert Bosch odbytová s.r.o.
  • ZF Automotive Czech s.r.o.

Přehled produktů je velmi pestrý – od součástí brzdového systému, přes pneumatiky, svařované díly a pevnostní šrouby, výplně nárazníku až po motorové komponenty, různá čidla a senzory, bezpečnostní prvky a další nezbytné součástky.

Sdružení automobilového průmyslu bylo i letos tradičním partnerem ankety Auto roku 2020 v České republice a zároveň vyhlašovatelem doprovodné akce Dodavatel pro Auto roku 2020. V letošním roce se do ní zapojilo 17 členských firem AutoSAP.

Anketa Auto roku se tento rok konala již pošestadvacáté. Vyhlašovatelem ankety je Svaz dovozců automobilů. Do soutěže se zapojilo 22 vozidel a o vítězi rozhodla odborná porota složená z 32 motoristických novinářů. Na druhém místě ankety se umístila Mazda CX-30, na třetím pak ŠKODA Kamiq.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!