Tipy pro výběr halogenových žárovek Philips

5. června 2020, 13:44

Na automobilovém trhu dokonce i mezi novými továrně vyrobenými vozidly nadále převládají halogenové žárovky. Ty, které se montují do hlavních světlometů, se používají nejintenzivněji, a proto se i nejčastěji vyměňují. Nové se vybírají dle typu instalovaného výrobcem daného automobilu, například H1, H4, H7 nebo H11.

Takže stačí respektovat typ žárovky a je hotovo? Tak snadné to není. Letmá kontrola nabídky možností nám ukáže, že zde máme nejen řadu výrobců, ale každý z nich nabízí různé modely stejného typu halogenových žárovek. A pak se nabízí otázka, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Autožárovky Philips

Na úvod stojí za to si připomenout, jakou roli sehrává u vozidla jeho osvětlení. V tak důležité záležitosti, jako je bezpečnost, se nevyplatí riskovat. Proto je lepší zvolit žárovku od renomovaného výrobce a nesnažit se za každou cenu ušetřit.

„Za značkou Philips stojí nejenom staleté zkušenosti, ale také záruka používání vysoce kvalitních materiálů a pozornost věnovaná každému detailu provedení. A to je u tak precizní konstrukce zásadní, protože již nepatrná změna parametrů se negativně odrazí na emisi světelného paprsku, čímž se zhorší optika celého světlometu. V praxi může řidič přijít o dobrou viditelnost a také oslepovat ostatní účastníky silničního provozu,“ říká Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe ze společnosti Lumileds Polsko, výrobce a distributora automobilového osvětlení značky Philips.

Nabídku halogenových žárovek H1, H3, H4, H7 nebo H11 z dílny Philips tvoří několik variant. Výběr, která konkrétně to bude, může vycházet z individuálních potřeb řidiče. Označení na obalu 30, 60 nebo 130 % znamenají prodloužení paprsku světla na silnici ve srovnání s minimem požadovaným zákonem.

Halogenové žárovky Philips

Teplota vyjádřená v kelvinech zase určuje barvu. U halogenových žárovek Philips WhiteVision ultra může dosáhnout hodnoty až 4200 K, což odpovídá fungování xenonových výbojek. Je to dobrá volba pro řidiče, kteří chtějí zdůraznit linii a vzhled svého vozu.

Jedinečným rysem žárovek Philips X-tremeVision G-force je odolnost proti vibracím v řádu 10 G. Dosahuje se kombinací posílené konstrukce vlákna, vysoce kvalitního křemenného skla a jedinečné plynové směsi pod velkým tlakem. Tento produkt oceňují řidiči vozidel s vyšší zátěží, ale také uživatelé crossoverů, SUV a offroadů.

Halogenové žárovky Philips RacingVision lze považovat za top řešení. Při jejich vzniku byly zúročeny zkušenosti získané v motoristickém sportu, kde je nutné při vysokém výkonu zajistit i maximální viditelnost. Paprsek byl prodloužen až o 150 % při barevné teplotě 3500 K. Takové vlastnosti umožňují vyrovnat ztrátu továrních parametrů světlometů během provozu. Důkazem jejich popularity jsou každoroční tituly „Best Buy“, které udělují čtenáři automobilových časopisů.

Osvětlení Philips

Někteří řidiči se při výběru žárovek řídí jejich životností. Na jedné straně je to pochopitelný přístup, na straně druhé je dobré si zopakovat základní fyzikální zákony. Chceme-li co největší výkon, jde to proti co nejdelší životnosti. Tento problém řeší až LED retrofity, které představují spojení těla halogenové žárovky s výkonnými LED diodami.

„Philips nadále rozvíjí řadu halogenových žárovek, ale pomalu spějeme k tomu, že se potenciál této technologie vyčerpá. Proto vznikla myšlenka zkombinovat jejich konstrukci s moderním světelným zdrojem, jako jsou LED diody. V praxi jednoduše vyjmete dosud používanou žárovku a místo ní nainstalujete tzv. retrofit. Toto řešení je velmi jednoduché, nicméně je u něj stále nutné schválení na základě řady právních předpisů.

Takže i když retrofity již získaly povolení k prodeji, mohou se používat pouze na uzavřených silničních úsecích, například v motoristickém sportu. Ti, kteří se chtějí již dnes seznámit s výhodami této technologie, si mohou tyto LED diody zcela legálně namontovat do osvětlení interiéru svého vozidla,“ dodává Wioletta Pasionek z Lumileds Polsko.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!