Werner Benade vedoucím evropské divize firmy Clarios

6. ledna 2021, 10:28

Společnost Clarios, největší výrobce autobaterií na světě, jmenovala s účinností od 4. ledna 2021 Dr. Wernera Benadeho na pozici Vice President a General Manager pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA). Werner Benade má více než 25 let zkušeností ve vedoucích pozicích v automobilovém a zpracovatelském průmyslu. Ve společnosti Clarios bude pro region EMEA zodpovědný za rozvoj řešení a technologií v oblasti autobaterií pro vozy zítřka.

„Jmenování na tuto pozici je pro mě velkou ctí. Společnost Clarios považuji za předního světového dodavatele technologií pro autobaterie příští generace, které udržitelným způsobem poskytují řešení pro vozidla blízké budoucnosti. Činnost firmy v Evropě stojí na velmi pevných základech vzešlých ze století inovací, udržitelného rozvoje a vysoce kvalitní výroby. Jsem rád, že mohu být u toho, až bude Clarios psát další kapitolu svého úspěšného rozvoje,“ uvedl Werner Benade ke svému jmenování.

Werner BenadeWerner Benade přichází do společnosti Clarios z firmy HELLA se sídlem v německém Lippstadtu, kde byl zodpovědný za divizi autopříslušenství a speciálních řešení. Před příchodem do společnosti HELLA strávil více než dvacet let ve společnosti Robert Bosch, kde se postupně vypracoval na post výkonného ředitele a prezidenta společnosti pro příslušenství k elektrickému nářadí ve švýcarském zastoupení firmy se sídlem v Solothurnu.

Werner Benade získal doktorát v oboru aplikované termodynamiky a certifikát v oblasti klimatizační technologie na univerzitě GHS v Essenu a inženýrský titul na Rúrské univerzitě v Bochumi v oboru strojírenství.

Společnost Clarios zaměstnává v regionu EMEA více než 3.800 lidí v jedenácti výrobních provozovnách, včetně sídla společnosti v německém Hannoveru, ve kterých vyrábí a následně dodává autobaterie všem významným automobilkám. Její produkty VARTA® patří mezi nejznámější a nejžádanější produkty společnosti na evropském i celosvětovém trhu s autopříslušenstvím.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!