Zcela nový klima komponent rozšiřuje produktovou řadu Nissens

7. ledna 2021, 16:38

Nissens Automotive, výrobce komponentů pro automobilové systémy, rozšiřuje svoji nabídku dílů pro autoklimatizace. Expanzní ventil patří spolu s klima kompresorem, kondenzátorem, vysoušečem a výparníkem mezi klíčové komponenty systému, proto je nyní uveden na trh.

Nissens náhradní díly

Přidání expanzního ventilu k již širokému sortimentu komponentů klima okruhu je součástí strategie společnosti Nissens one-stop-shop.

Jonas Evald Kristensen, produktový manažer Climate Comfort System ve společnosti Nissens, vysvětluje:Vývoj expanzních ventilů byl mimo jiné motivován třemi důležitými faktory. Oba jsou zjevným přínosem pro aftermarket na všech jeho úrovních. Zaprvé bylo naším cílem nabídnout nejširší sortiment různých komponentů systému a tím umožnit distributorům těžit z rozsáhlého portfólia náhradních dílů dostupného od jednoho dodavatele.

Dále s maximálním pokrytím evropského vozového parku pomáháme našim zákazníkům zvyšovat jejich konkurenceschopnost tak, aby mohli poskytovat komplexnější řešení pro potřeby trhu. Třetí opatření využité při vývoji bylo určeno odborníkům a týká se správného fungování klima okruhu. Správný postup montáže nákladných částí okruhu, jako je například klima kompresor, lze nyní velmi dobře sledovat a doložit, protože výměna ventilu je jedním z klíčových kroků v procesu jejich výměny. Expanzní ventily Nissens jsou navíc First-Fit produktem tj. balení obsahuje všechny nezbytné montážní díly, takže technik nemusí trávit více času hledáním správných O-kroužků nebo montážních šroubů potřebných pro montáž.“

Expanzní ventil je jednou z klíčových součástí klima okruhu. Přes svou malou velikost hraje ventil zásadní roli při zajišťování správných provozních parametrů okruhu. Provozní charakteristiky ventilu ovlivňují nejen celkový výkon systému, ale také správnou funkci dalších důležitých součástí systému. Průtok chladiva a pracovní parametry jsou v systému řízeny ventilem. Mají důležitý vliv na provozní zátěž klima kompresoru, což může ovlivnit jeho životnost a bohužel vyvolat i předčasné selhání. Proto je důležité, aby ventil pracoval přesně tak, jak vyžaduje konkrétní konstrukce/nastavení systému. Doporučuje se, aby byl ventil vyměněn vždy při montáži nového klima kompresoru.

Nissens náhradní díly

Christos Saka, technik kvality ve společnosti Nissens Automotive, zodpovědný za zajišťování kvality dílů, vysvětluje:

„Při vývoji expanzního ventilu ve společnosti Nissens jsme kladli velký důraz na zajištění jeho správného pracovního výkonu, který musí odpovídat parametrům klima okruhu vozidla. Jako náhrada OE musí ventil fungovat tj. regulovat průtok a tlak chladiva přesně stejným způsobem jako ventil namontovaný v prvovýrobě. Proto zajišťujeme důkladné testování funkce ventilu a všech jeho klíčových komponentů. Vnitřní součásti ventilu jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů s důrazem na nejmenší detaily. Nejkritičtější část, výkonový a senzorový prvek ve ventilech Nissens, je vyrobena pomocí nejmodernější technologie. Tím je zajištěn správný výkon při různých teplotách a tlacích vyskytujících se v jeho pracovním cyklu.

Samotný ventil následně prochází řadou testů kvality například ověřování výkonu, funkce, životnosti, těsnosti atd. To vše proto, aby byla zajištěna dokonalá shoda s vlastnostmi OE ventilu a tím pádem i s optimálními pracovními parametry klima okruhu. Naše technologické centrum v Německu významně přispělo k tomuto procesu. Díky značnému úsilí celého vývojového týmu zapojeného do projektu jsme mohli navrhnout a sestrojit zkušební stolice pro testování ventilu a jeho částí. S využitím standardů kvality Nissens  jsme vyvinuli špičkový náhradní díl pro spolehlivý výkon klima okruhu a bezproblémový provoz klima kompresoru.“

Počáteční sortiment ventilů Nissens zahrnuje 60+ referenčních čísel, které pokrývají nejoblíbenější modely osobních, dodávkových a nákladních vozidel pro více než 275 OE čísel. Všechny expanzní ventily Nissens jsou produkty First Fit tj. dodávají se s nezbytnými montážními díly, jako jsou O-kroužky a montážními šrouby.

Od konce listopadu 2020 je k dispozici tato kompletní produktová řada pro objednávky předních distributorů náhradních dílů po celé Evropě a od února 2021 bude produkt dostupný i pro klima odborníky.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!